۲۸ مهر ۱۴۰۰،‏ ۶:۱۳
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 84510782
۰ نفر

برچسب‌ها

کره شمالی آزمایش موشک بالستیک را تایید کرد

تهران- ایرنا- رسانه‌های دولتی کره شمالی روز چهارشنبه تایید کردند که این کشور یک موشک بالستیک را از یک زیردریایی با موفقیت آزمایش کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از "رویترز"، ستاد مشترک ارتش کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کرده بود که کره شمالی احتمالا یک موشک بالستیک ناشناس را به سمت آب‌های شرقی شلیک کرده است.  
خبرگزاری دولتی "کی سی ان ای" کره شمالی گفت: نوع جدیدی از موشک بالتسیک از زیردریایی مشابه مورد استفاده در سال ۲۰۱۶، شلیک شد.  
تحلیلگران با بررسی تصاویر منتشر شده از سوی خبرگزاری کره شمالی متوجه قطر کمتر موشک جدید این کشور در مقایسه با موشک‌های پیشین شدند که این به معنی ذخیره تعداد بیشتری از موشک‌ها با برد کمتر در یک زیردریایی است و کره شمالی را به دستیابی به توانایی زیردریایی مجهز به موشک بالستیک نزدیک‌تر می‌کند.  
ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه‌ای با اعلام این خبر افزود: ارتش کره شمالی یک موشک بالستیک ناشناس را از نزدیکی شهر سینپو در استان هامگیونگ شمالی در شمال شرقی این کشور به سمت دریای شرقی شلیک کرده است.  
آزمایش موشکی کره شمالی واکنش کره جنوبی، ژاپن و همچنین آمریکا را بر انگیخته است.  
دولت کره جنوبی با محکوم کردن شلیک موشکی کره شمالی که آن را نقض قطعنامه‌های شورای امنیتی سازمان ملل متحد دانست، اعلام کرد قصد دارد توانایی‌های دفاعی خود را افزایش دهد.  
شورای امنیت ملی کره جنوبی نیز تاسف عمیق خود را برای شلیک موشک بالستیک کوتاه برد کره شمالی ابراز و از این کشور خواست تا به گفتگوها برگردد.  
از سوی دیگر همزمان با این آزمایش موشکی کره شمالی، بزرگترین نمایشگاه دفاعی کره جنوبی با نمایش نسل جدید جنگنده‌ها و پهپادها آغاز بکار کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha