سازمان ملل: اوضاع در کرانه باختری و قدس اشغالی نگران‌کننده‌ است

تهران- ایرنا- هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل متحد در روند صلح خاورمیانه نسبت به متشنج شدن اوضاع در کرانه باختری و قدس اشغالی در فلسطین هشدار داد.

به گزارش ایرنا از روسیا الیوم، تور وینسلاند روز سه شنبه طی سخنانی برای شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که پیشرفتی در زمینه تحقق راه حل دو کشور مشاهده نکرده که این مساله منجر به بی ثباتی و یأس می‌شود.

وی با بیان این که بسیاری از غیرنظامیان فلسطینی به دست نیروهای اسرائیلی کشته می‌شوند، از رژیم صهیونیستی خواست برای حمایت شهروندان فلسطینی از حملات شهرک نشنیان تدابیری اندیشیده و در این زمینه تحقیق و مسؤولان آن را به دست عدالت بسپارد.

هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد در روند صلح خاورمیانه همچنین از برنامه رژیم صهیونیستی برای احداث شهرک‌های جدید که شمال کرانه باختری را از جنوب آن جدا می‌کند، ابراز نگرانی و اضافه کرد: شهرک سازی‌ها، تخریب منازل فلسطینیان یا اخراج آنها و اعمال محدودیت در تردد آنها، باعث افزایش خشونت‌ها می‌شود.

وینسلاند همچنین از مقام‌های رژیم صهیونیستی خواست تا تخریب منازل فلسطینیان و اخراج آنها را متوقف کند.

طی روزهای اخیر، حملات رژیم صهیونیستی به کرانه باختری و قدس اشغالی افزایش یافته و ده‌ها فلسطینی بازداشت شدند.

مقام‌های فلسطینی می‌گویند رژیم صهیونیستی با ادامه شهرک سازی‌ها و اعمال فشار بر فلسطینی‌ها می‌خواهد از برپایی کشور مستقل فلسطینی جلوگیری کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha