نخستین دوره مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه در خراسان شمالی آغاز شد

بجنورد- ایرنا- بخشدار مرکزی شهرستان راز و جرگلان خراسان شمالی گفت: نخستین دوره مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه امروز -چهارشنبه- در پیست سوارکاری باغلق از بخش مرکزی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی آغاز شد.

علی مقیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسابقات در ۱۳ کورس به مسافت ۱۵۰۰ متر و با شرکت ۱۰۰ سر اسب در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه در این مسابقات سوارکارانی از استان گلستان نیز حضور دارند، افزود: هدف از برگزاری این مسابقات ترویج و معرفی اسب های اصیل ترکمن و دلگرمی صاحبان صنعت اسب این منطقه است.

مقیمی با تاکید بر اینکه این مسابقات با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در حال برگزاری است، گفت: این مسابقات با همکاری بخشداری‌های جرگلان و مرکزی رازو جرگلان و اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار می شود.

شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۵۰ کیلومتری شمال بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی واقع است و افزون بر ۵۰ واحد خصوصی تولید و پرورش اسب در این شهرستان فعالیت دارند.

این شهرستان مرزی خاستگاه اصیل ترین اسب ترکمن شناخته شده و شمار اسب‌های اصیل ترکمن در آن به ۷۰۰ سر می‌رسد.

براساس آخرین فهرست رنگ‌بندی کرونایی شهرها که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد، شهرستان‌های بجنورد، شیروان و اسفراین در وضعیت نارنجی (پرخطر)، مانه و سملقان، فاروج، گرمه و جاجرم زرد و شهرستان رازوجرگلان نیز در وضعیت آبی قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha