صنوف اصفهان برای واکسیناسیون یک هفته فرصت دارند

اصفهان-ایرنا- رییس اتاق اصناف مرکز استان اصفهان از مهلت یک هفته ای واکسیناسیون اصناف، بازاریان و روسای اتحادیه‌های استان برای واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ خبر داد.

به گزارش ایرنا، رسول جهانگیری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: یکی از مصوبات ستاد استانی کرونا در مورد واکسیناسیون اصناف است و از آنان تقاضامندیم برای اینکه مجدد به تعطیلی کشیده نشوند تمامی کسبه به همراه کارکنان خود ظرف مدت یک هفته واکسینه شوند.

وی افزود: بعدازاین مهلت یک‌هفته‌ای، تمام واحدهای صنفی تک‌به‌تک بازرسی می‌شوند و اگر واحد صنفی یا کارکنان تحت پوشش آن صنف واکسن نزده باشد، علیرغم میل باطنی آن را مهروموم می‌کنیم.

رییس اتاق اصناف مرکز استان اصفهان تصریح کرد: البته راضی به تعطیلی‌های جمعی نیستیم و به همین دلیل ارائه خدمات به کسبه از این به بعد با ارائه کارت واکسن خواهد بود.

وی ادامه داد: تاکنون اتحادیه‌ها و نیز دستگاه‌های دولتی قانونمندی خود را ثابت کرده‌اند اما در بحث هوشمند سازی پروتکل‌ها واکسن زدن لازم است زیرا کسبه پس از شیوع کرونا زیان‌های فراوانی دیدند.

جهانگیری تاکید کرد: ما با افراد قانون گریزی که به سلامت خود و جامعه لطمه می‌زنند از این پس موردی برخورد می‌کنیم و دیگر تعطیلی یک صنف را نخواهیم داشت.

وی بیان داشت: از این پس ارائه خدمات در رابطه با تمدید پروانه یا درخواست پروانه و جابه جایی محل کسب و استعلام اجازه فعالیت فقط با  ارائه کارت واکسن مقدور است.

بر اساس آمار منتشره از سوی دانشگاه علوم  پزشکی استان اصفهان  هم اینک یک هزار و ۴۵۷ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند که از این تعداد ۲۸۳ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

حدود ۲۵۰ هزار واحد صنفی در استان اصفهان فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha