همدلی سنی و شیعه در کردستان مثال‌زدنی است

سنندج - ایرنا - نماینده کردستان در مجلس خبرگان رهبری، ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم(ص)، گفت: اتحاد و همدلی بین اهل تسنن و تشیع در استان و به ویژه شهرستان بیجار مثال‌زدنی است.

به گزارش ایرنا، ماموستا فایق رستمی شامگاه سه‌شنبه در آیین گرامیداشت هفته وحدت در مسجد حضرت محمد (ص) شهر بیجار اظهار داشت: محبت پیامبر(ص)موجب شده است شما عاشقان رسول اکرم و مهربانی، امشب در این مسجد گردهم آیید و بار دیگر با ایشان بیعت کنید.

وی اضافه کرد: وحدت و همدلی چند هزار ساله مردمان گروس با قدمت فرهنگی و اجتماعی، سالیان سال است که اهل سنت و شیعه را در کنار هم و همراه یکدیگر قرار داده و این مهم بسیار ارزشمند است.

امام جمعه سنندج، پیامبر اسلام(ص) را سفیر صلح، دوستی و ظلم ستیزی خواند و افزود: ما پیروان آن حضرت هم وظیفه داریم توصیه‌های ایشان را سرلوحه کار و زندگی قرار دهیم و نسبت به یکدیگر مهربان باشیم.

ماموستا رستمی با بیان اینکه کردستان سرزمین دانشمندان، رشادت ها و مردان و زنان دیندار است، ادامه داد: مردمان دیار گروس، صاحب فرهنگ و تمدن هفت هزار ساله هستند و شیعه و سنی سالها است با تعامل و نوع‌دوستی کنار هم زندگی می‌کنند.

وی یادآور شد: رسالت پیامبر اکرم، رسالت ابدی است و محدود به زمان و مکان نیست و آن حضرت متعلق به تمام جوامع انسانی است، بنابراین هر کسی از آموزه‌های ایشان پیروی کند، به سعادت دنیوی و اخروی می‌رسد.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دین اسلام یعنی ارزش الهی، ارزشی که فقط مختص مسلمانان نیست، افزود: مسلمانان جهان با هر فرهنگ و رنگ و زبان، در حج به دور یک کعبه عبادت می کنند که نماد عظیم وحدت است.

ماموستا رستمی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران به تبعیت از اسلام ناب محمدی، دست یاری به سمت تمام کشورهای مسلمان و حتی غیراسلامی دراز کرده و با تمام توان از ملت‌های ضعیف حمایت می‌کند.

در این آیین که با حضور جمعی از مسوولان شهرستانی و مردم برگزار شد، برنامه مولودی خوانی، شعر خوانی و دفن نوازی با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی برگزار شد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha