یک میلیون و ۶۰۰ هزار دز واکسن کرونا در گلستان تزریق شد

گرگان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت که از آغاز زمان واکسیناسیون کرونا تاکنون یک میلیون و ۶۳۴ هزار و ۸۶۵ دُز انواع واکسن داخلی و خارجی به ساکنان این استان تزریق شد.

عبدالرضا فاضل شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این که یک میلیون و ۴۵۵ هزار شهروند این استان واجد شرایط تزریق واکسن هستند گفت که تاکنون ۳۷.۱ درصد کل جمعیت استان هر ۲ دُز واکسن کرونا را تزریق کردند.

وی اظهار داشت : یک میلیون و ۹۳ هزار و ۸۲۸ نفر در استان نوبت اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و نوبت دوم واکسن هم به ۵۴۰ هزار و ۷۴۶ گلستانی تزریق شد.

فاضل افزود: همچنین ۲۹۱ نفر گلستانی نیز دُز سوم یا یادآور کرونا را دریافت کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: برای رسیدن به سطح ایمنی مطلوب باید به یک‌ میلیون و ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر معادل ۷۰ درصد کل واجدین شرایط استان هر ۲ دُز واکسن کرونا را تزریق کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: در حال حاضر ۲۰۳ نفر در استان به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که حال  ۱۴ نفر آنان وخیم است.

وی افزود: از آنجایی که بخش زیادی از خدمات اجتماعی که دولت ارائه می‌دهد، تنها با ارائه کارت واکسن قابل انجام خواهد بود، نیاز است تا مردم نسبت به تزریق واکسن اقدام کرده و کارت واکسن الکترونیک خود را با ورود به سامانه ویژه کرونا به آدرس www.salamat.gov.ir دریافت کنند.

گلستان با ۱۴ شهرستان حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که حدود ۱۴ هزار نفر در مجموعه دانشگاه‌ علوم پزشکی استان در بخش‌های مختلف در حال فعالیت هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha