روسیه: وزیر دفاع روسیه بر حمایت از همکاریهای دفاعی با ایران تاکید کرد

مسکو - ایرنا - وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای بااشاره به دیدار سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه خاطرنشان کرد که وزیر دفاع روسیه برحمایت از همکاریهای نظامی و دفاعی با ایران تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه در بیانیه خود نوشت: وزیر دفاع روسیه آمادگی مسکو برای حمایت از ماهیت پرسرعت و چندبعدی همکاریهای نظامی با تهران را اعلام کرد.

ژنرال شایگو گفت: روابط ما با آهنگ سریع گسترش می یابد و ماهیت چندبعدی دارد و نمونه بارز آن مبارزه گسترده ما با تروریسم بین المللی است.

وزیر دفاع روسیه خاطرنشان کرد: برای بکار بستن همه تلاش ها خود برای اینکه آهنگ فعلی و پرسرعت روابط ما در آینده نیز حفظ شود، آمادگی داریم.

در ادامه بیانیه وزارت دفاع روسیه گفته شده است: وزیر دفاع روسیه به همکاری فعالانه مسکو و تهران در مقابله با تروریسم بین المللی در سوریه اشاره و اضافه کرد که در آینده نیز دو کشور می توانند چنین اقداماتی را در مناطق مختلف باتوجه به اینکه وضعیت بهتر نمی شود، بکار گیرند.

وزیر دفاع روسیه در این رابطه به تهدیدهای منشاء گرفته از افغانستان ازجمله قاچاق مواد مخدر و فعالیت گروه تروریستی داعش در کشورهای همسایه افغانستان اشاره کرد.  

وی همچنین با اشاره به این که در سال جاری وزارت دفاع ایران و روسیه برنامه های مشترک زیادی دارند، پیشنهاد کرد تا در مورد مسائل مهم همکاریهای دو کشور در عرصه نظامی گفت و گو کنند.

به گزارش ایرنا،  سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروی های مسلح جمهوری اسلامی ایران و سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه رور سه شنبه با یکدیگر دیدار و بر ضرورت تقویت همکاری های نظامی-دفاعی بین دو کشور تاکید کردند.

در این نشست دو طرف سطح مناسبات دو کشور بخصوص در عرصه نظامی را مطلوب ارزیابی و بر تقویت همکاری ها تاکید کردند.  

این  دیدار که در ادامه دیدارهای سردار سرلشکر باقری با مقام های ارشد دفاعی-نظامی روسیه انجام شد، دو طرف علاقه مندی خود را برای ارتقای سطح مناسبات در حوزه های مورد علاقه طرفین اعلام کردند.  

در این دیدار درخصوص همکاری نیروهای مسلح روسیه و ایران  گفت و گو شد.  

سر لشکر باقری هم در آغاز این دیدار ضمن  قدردانی از حمایت دولت روسیه و رئیس جمهور این کشور برای پیوستن ایران به سازمان همکاری‌های  شانگهای اظهار داشت : حضور ایران در این سازمان  باعث تقویت روابط  با کشورهای عضو بویژه روسیه و چین خواهد شد.  

روز گذشته نیز سردار سرلشکر باقری و والری گراسیموف رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه ملاقات کردند

والری گراسیموف رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه در دیدار روز گذشته با سردار سرلشکر محمد باقری همتای ایرانی خود تاکید کرد موضوع همکاری دو کشور در زمینه تسلیحات نظامی و ظرفیت‌های ایران و روسیه در این زمینه باید جزو اولویت های نخست گفت و گوهای فیمابین قرار گیرد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح روسیه گفت: ایران شریک نزدیک روسیه است و روابط دو کشور براساس سنت دیرینه در فضای دوستانه توسعه می یابد و گفت و گوهای دوجانبه جریان دارد.

والری گراسیموف  با ابراز خرسندی از سفر سردار سرلشکر باقری و اعضای هیات همراه وی به مسکو گفت : ایران شریک نزدیک روسیه است و روابط دوکشور براساس سنت دیرین، در فضای دوستانه توسعه پیدا می‌کند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha