برگزیدگان نخستین جشنواره «آب و رسانه» استان سمنان معرفی شدند

سمنان- ایرنا- نخستین جشنواره «آب و رسانه» استان سمنان، با معرفی ۲۰ برگزیده در بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.

به گزارش ایرنا، آیین پایانی نخستین جشنواره آب و رسانه استان سمنان، شامگاه سه‌شنبه در سالن تئاتر شهر واقع در فرهنگسرای کومش سمنان برگزار شد.

طبق نظر هیات داوران، در بخش فیلم کوتاه سعید نجاتی، احمد سیادتی‌پور و نرجس کیا به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند و مجتبی فیروز آبادی شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش موشن گرافی نیز صالح حکمتی، امیر اسماعیلی و محمد پورتقی سیدی به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش عکس، علی ابک، منصوره قلیچی و بهناز نصرتی به ترتیب در مقام های اول تا سوم ایستادند.

برگزیدگان اول تا سوم بخش خبر نیز به ترتیب آرزو کاشی، تانیا شافی و محمدعلی عباس نژاد بودند.

در بخش گزارش نیز محمد حسین عابدی و مریم وفادار مقام‌های اول و دوم را به دست آوردند و آتنا نائینی‌نژاد از خبرگزاری ایرنا و آذر پژمان رتبه سوم مشترک را کسب کردند.

برگزیدگان نخستین جشنواره «آب و رسانه» استان سمنان معرفی شدند
آتنا نائینی نژاد از ایرنا رتبه سوم بخش گزارش

در بخش مصاحبه، جواد طیبی، حسین نورانیان و مریم نعمتی به ترتیب مقام اول تا سوم را از آن خود کردند.

رتبه سوم پادکست به احترام امیدیان رسید و نوشین رهگذر و سیما غفاری مقدسی نیز در این بخش شایسته تقدیر شناخته شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان در این آیین با بیان اینکه جشنواره آب و رسانه از اوایل خرداد ۱۴۰۰ آغاز شد گفت: ۲۴۷ اثر به دبیرخانه این جشنواره فرستاده شد.

محمد طاهری گفت: ۶۷ اثر در بخش عکس، ۱۰ اثر در بخش فیلم کوتاه، ۱۰۸ اثر در بخش خبر، ۱۱ اثر  در بخش مصاحبه، ۳۲ اثر در بخش گزارش، هشت اثر در بخش موشن گرافی و ۱۱ اثر در بخش صوت بود.

وی با بیان اینکه کشور ایران درگیر خشکسالی و کم‌آبی است افزود: استان سمنان کم‌آبی را عمق وجود حس می‌کند و فرهنگ مردم آن با سخت کوشی برای استخراج آب عجین شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: فرهنگ‌سازی با زبان هنر و رسانه، عمق مطلب را به مخاطب منتقل می‌کند و اثرگذاری زیادی دارد.

طاهری بیان کرد: امید است هدف این جشنواره که معرفی الگوهای بهتر برای مصرف آب و آشنایی با مفهوم مهم مدیریت مصرف آب به ویژه در روزهای کرونایی است محقق شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با بیان اینکه این جشنواره برای اولین بار به ابتکار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و آب منطقه‌ای سمنان برگزار شد گفت: امید است این جشنواره در دوره‌های بعدی خود کشوری شود.

به گزارش ایرنا، نخستین جشنواره آب و رسانه استان سمنان، با همکاری استانداری سمنان، شرکت آب و فاضلاب استان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان، شهرداری سمنان، انجمن خبرنگاران استان و خانه مطبوعات سمنان برگزار شد.

گزارش تصویری ایرنا از آیین اختتامیه را اینجا ببینید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha