۳۰ زندانی نیازمند مالی از زندان های ایلام آزاد شدند

ایلام - ایرنا - رییس کل دادگستری ایلام از آزادی ۳۰ زندانی جرائم غیر عمد در استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، علی دهقانی روز سه شنبه در آیین آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد اظهار داشت: به مناسبت آغاز هفته وحدت با همکاری ستاد دیه و موسسه چتر خوشبختی میهن (وابسته به گروه صنعتی میهن) تعداد ۳۰ زندانی نیازمند مالی از زندان آزاد شدند.

وی، فلسفه کاری ستاد دیه و آزادی زندانیان با همت خیرین و نیکوکاران را یک کار انسان دوستانه و خداپسند برشمرد و گفت: برخی افراد تنها به دلیل مشکلات مالی و بدون هیچ جرم عمدی راهی زندان می شوند که باید حمایت شوند.

رییس کل دادگستری ایلام، اقدامات تامینی و تربیتی را در زندان جدید ایلام منطبق با اصول زندانبانی اسلامی دانست و تاکید کرد: مهارت آموزی یکی از موارد قابل توجه در زندان برای حرفه آموزی و تامین اشتغال و درآمد افراد است.

مدیرکل زندان های استان ایلام نیز به در این آیین به رشد چشمگیر آزادی های زندانیان جرائم غیرعمد در یکسال اخیر با همکاری ستاد دیه، خیرین و نهادهای حمایتی اشاره کرد و خواستار تعامل و جذب کمک های مردمی برای آزادی زندانیان مالی شد.

مجید احسانی اظهار داشت: امیدواریم که فعالیت خیرین در آزادسازی زندانیان همچنان ادامه داشته باشد تا از بسیاری از آسیب ها جلوگیری شود.

وی افزود: در سه ماهه ابتدایی سال جاری ۵۰ زندانی دیگر آزاد شدند که با احتساب این افراد شمار آنها به ۸۰ نفر در سال جاری رسیده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، رییس کل دادگستری، رییس دادگاه های عمومی و انقلاب، بازرس کل استان، رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح، نمایندگی آستان قدس حرم رضوی در استان، مسئولین تبلیغات اسلامی، قاضی ناظر بر زندان و دیگر مدیران استانی در این مراسم حضور داشتند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha