وحدت با تواصی به حق و صبر ایجاد می‌شود

سنندج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: تواصی به حق و صبر لازمه اصلاح جامعه است که به این ۲ نکته وحدت در جامعه ایجاد می شود و مثال عینی و بارز عمل صالح است.

به گزارش ایرنا حجت اسلام و المسلمین عبدالرضا پور ذهبی عصر سه شنبه در همایش "پرچم داران وحدت" روحانیون اهل تسنن و تشیع شهرستان بانه با تاکید بر لزوم به حق و صبر اظهار داشت: تواصی به حق و صبر ۲ عامل مهم بر حیات اجتماعی است که در همه جوامع این ۲ عامل در راستای فعالیت های مهم و موثر اجتماعی بسیار تاثیر گذار هستند.

وی اضافه کرد: تقوا و عمل صالح از ویژگی های برجسته انسان است انسان های صالح شکرگزار نعمت های خدا هستند که باید تلاش کنیم انسان های صالح در جامعه بیشتر شوند.

حجت اسلام و المسلمین پور ذهبی گفت: باید همدیگر به حق توصیه کنیم و با علم و فهم با همدیگر برخورد کنیم و از خشنونت و تنگ نظری پرهیز و در برابر هم صبر پیشه کنیم.

وی اضافه کرد: روحانیون باید راه و روش پیامبر اسلام را احیا کنند و مردم را به صبر و بردباری تشویق کنند و از خشنونت نهی کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: دشمنان همواره به دنبال تفرقه و دشمنی بین مسلمانان هستند و خطاهای گذشته را به روز می کنند که باید هوشیار باشیم و باید به فرمایشات رهبر انقلاب رجوع کنیم.

وحدت با تواصی به حق و صبر ایجاد می‌شود

رییس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان بانه نیز با اشاره به اهمیت ایجاد وحدت بین مسلمین گفت: رهبر کبیر انقلاب یکی از تاثیرگذارترین شخصیت جهان اسلام است که وجود این شخصیت فرهیخته مایه وحدت امت اسلامی است که در راستای وحدت بین مسلمین تلاش زیادی کردند.

ماموستا عابد نقیبی نبود وحدت مایه ضعف و نابودی امت اسلامی دانست و اضافه کرد: فتوای رهبر انقلاب درباره اهانت نکردن به همسران پیامبر اسلام باعث خوشحالی و اتحاد بیشتر جهان اسلام شد.

وی یاد آور شد: نظام مقدس جمهوری اسلامی از پیشگامان در بین حکومت های اسلامی در دنیا است بدون تفاوت مذهب و قوم در هرجای دنیا به کسی ظلمی شده جمهوری اسلامی در صف اول دفاع قرار است.

ماموستا نقیبی با اشاره به بیانات رهبر کبیر انقلاب اضافه کرد: کسانی که به بهانه مذهب اختلاف ایجاد می کنند مزدور دشمن هستند و کسانی که در بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد می کنند تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی هستند.

وی گفت: روحانیون کردستان ابتدای انقلاب در راستای دفاع از نظام مقدس انقلاب اسلامی خون خود را فدا کردند و از تمامیت ارضی کشور دفاع کردند.

رییس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان بانه ادامه داد: در شهرستان بانه هشت شهید روحانی خون خود را در دفاع از ارزش های انقلاب فدا کردند و در راستای مبارزه به گروه های تکفیری محصول سرویس های جاسوسی نیز ۲ شهید روحانی جان خود را فدا کردند.

وحدت با تواصی به حق و صبر ایجاد می‌شود

فرماندار شهرستان بانه نیز با بیان اینکه هفته وحدت از یادگارهای امام راحل است گفت: با تدبیر و درایت بنیان گذار انقلاب اسلامی در جای که نیاز به همدلی بود هفته وحدت شکل گرفت و در جایی که نیاز به کمک مردم فقیر بوده کمیته امداد تشکیل شد که نشاندهنده اندیشه والای این بزرگ مرد فرزانه است.

اسماعیل رستم پور ادامه داد: شهرستان بانه قدمگاه شهدا بزرگی است که هر کدام از شهدا در زمان خود افتخار بزرگ این شهر بودند و زندگی این بزرگان درس ایثار و از خود گذشتگی به ما می دهد.

وی اظهار داشت: ما اسلام را در وجود اتحاد معنی می کنیم ماموستایان دینی برای ایجاد اتحاد و همدلی تلاش زیادی کردند که این نشاندهنده همت بالای این بزرگان است.  

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری سنندج مرکز استان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha