۲۷ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۴
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 84510536
۰ نفر

برچسب‌ها

هنر در فرهنگ اسلامی تکاپویی حقیقت جویانه است

کیش - ایرنا - رییس دانشگاه هنر تهران گفت: هنر در فرهنگ اسلامی تکاپویی حقیقت جویانه برای اعتلای بشریت است.

به گزارش ایرنا، سید حسن سلطانی عصر سه شنبه در افتتاحیه نخستین کنگره بین المللی فرهنگ و هنر در تمدن اسلامی با محوریت تجلی رسوال الله در فرهنگ و هنر اسلامی اظهار داشت: تمدن و فرهنگ اصلی ترین رکن هر جامعه است و رسالت دانشگاه ها باید در راستای کشف این حقایق بکار گرفته شود.

وی اضافه کرد: تمدن اسلامی یکی از با ارزش ترین تمدن ها بوده که و واسطه ارزش ان هم اکنون در عرصه جهانی جهانی معنا و مفهوم پیدا کرده است.

دبیر علمی نخستین کنگره بین المللی فرهنگ و هنر در تمدن اسلامی هم در این آیین گفت: دانشگاه هنر با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش، نخستین کنگره بین‌المللی فرهنگ و هنر در تمدن اسلامی را با تمرکز بر شخصیت حضرت نبی مکرم اسلام (ص) برگزار می کند.

حجت الاسلام داود رنجبران افزود: این کنگره در هفت محور شامل مباحث نظری پیرامون هنر و فرهنگ در تمدن اسلامی، تجلی شخصیت رسول الله (ص) در آثار هنری (نگارگری، خوشنویسی، شعر، ادبیات داستانی، انیمیشن، نمایش، سینما، معماری، هنرهای تزیینی) و جایگاه حضرت ختمی مرتبت در اتحاد اسلامی از دریچه فرهنگ و هنر برگزار می شود.

وی افزود: اهمیت و نقش نعت و منقبت رسول الله (ص) در هنر و ادبیات (منقبت‌خوانی، پرده خوانی، مدایح )، جمال و کمال رسول الله (ص) در قرآن کریم، تعاملات فرهنگی در جوامع اسلامی با تکیه بر سنت رسول الله (ص) (با رویکردهای ارتباط فرهنگی، قوم‌نگاری و گردشگری) و ظرفیت‌های جهان اسلام در توسعه ارتباط و تقریب از طریق گردشگری مذهبی از دیگر محورهای این همایش است.

نخستین کنگره بین المللی فرهنگ و هنر در تمدن اسلامی با محوریت تجلی رسوال الله در فرهنگ و هنر اسلامی با حضور اندیشمندانی از نقاط مختلف جهان به مدت هفت روز در تهران برگزار می شود.

این کنگره که به همت دانشگاه هنر تهران برگزار می شود و افتتاحیه آن به مناسبت هفته وحدت به میزبانی جزیره کیش برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha