۲۷ مهر ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۰۴
کد خبرنگار: 1269
کد خبر: 84510498
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از اصفهان

اصفهان-ایرنا- کاهش تخلف درپی افزایش فعالیت‌های قرآنی و معارف اسلامی در یگان‌های نظامی ، مشکل ضایعات نان و افزایش خشونت در دوران شیوع کرونا سه خبر کوتاه امروز استان اصفهان است.

کاهش تخلفات در یگان‌های نظامی در پی افزایش فعالیت‌های قرآنی

 فرمانده پدافند هوایی منطقه مرکزی کشور گفت: فعالیت‌های قرآنی و ترویج معارف اسلامی فساد اداری و تخلفات را در یگان‌های نظامی کاهش داده است.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ دوم علی حدادی سامانی در همایش سالروز تأسیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سالن همایش‌های پدافند هوایی شهید نصر اصفهان افزود: دشمن به دنبال انحراف و توطئه داخلی در بین کارکنان نیروهای مسلح برای کاهش توان نظامی کشور است.

وی بیان کرد: تقویت معنویت در بین این افراد در خنثی‌سازی نقشه دشمن کارآمد بوده و سازمان عقیدتی و سیاسی با اجرای طرح‌های آموزشی، فرهنگی، مسابقات و نشست‌های تخصصی در این خصوص در کنار فعالیت‌های کاری و روزانه فعالیت دارد.

فرمانده پدافند هوایی منطقه مرکزی کشور ادامه داد: جنگ نرم دشمن محیط‌های نظامی را هم تحت تأثیر قرار داده اما شبهه زدایی و آموزش کارکنان در حوزه‌های اعتقادی و سیاسی توانسته است برای مقابله با شرایط تهاجم فرهنگی پاسخگو باشد.

افزایش ضایعات نان به دلیل روش‌های غلط نگهداری و دانش ناکافی نانواییان است

عضو هیات مدیره نانوایان اصفهان گفت: کیفیت آرد، روش غلط نگهداری نان و دانش ناکافی نانوان ضایعات این محصول غذایی را در استان  اصفهان افزایش داده است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا خواجه در نشست با متصدیان نانوایی‌های تیران و کرون در محل فرمانداری این شهرستان افزود: ضعیف و قوی بودن عناصر گندم و آرد و تغییرات اقلیمی بر تولید نان باکیفیت و یا بدون کیفیت و تبدیل به ضایعات نقش دارد.

وی بیان کرد: تغییرات کیفیت آرد مورد توزیع در بین نانوایان بر کیفیت و میزان ضایعات نان تأثیر می‌گذارد و مردم مشکلات محصول تولیدی را تنها متوجه قشر فعال در این حوزه می‌دانند درحالی‌که تیم فعال در یک نانوایی همواره با چالش آرد روبرو هستند.

عضو هیات مدیره نانوایان اصفهان بابیان اینکه برای مقابله با این معضل نانوایان باید اطلاعات و دانش فنی خود را افزایش دهند، تصریح‌کرد: افزایش مهارت در شناخت آرد برای استانداردسازی آن‌یک ضرورت است و در سال‌های اخیر دوره‌های آموزشی برای این گروه برگزارشده اما تا نقطه مطلوب نیاز به کار بیشتری است.

وی بابیان اینکه کیفیت نان تا ۵۰ درصد متوجه آرد توزیع‌شده است، اظهار داشت:‌ برای تولید یک قرص نان خوب علاوه بر آرد مطلوب به میزان ۳۰ درصد دانش و سواد نانوا و ۲۰ درصد تجهیزات نانوایی نقش دارد.

چهار هزار و ۵۰۰  نانوایی در استان اصفهان فعالیت می‌کنند.

افزایش خشونت خانگی در استان اصفهان در زمان شیوع کرونا

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی اصفهان گفت:  شیوع کرونا و محدودیت‌های زندگی سبب شده است تا  ۳۰ درصد برافزایش مصادیق مختلف خشونت و مداخلات در این حوزه افزایش داشته باشد.

عبدالرضا اسماعیلی مرتضوی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: همسر و کودک‌آزاری، برخورد ناشایست با سالمندان و اختلافات بین فردی مهم‌ترین مصادیق خشونت در اصفهان به‌حساب می‌آید که به‌صورت روانی و بعضی جسمی بوده است.

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی اصفهان نبود مهارت‌های ارتباطی و روابط بین فردی زوجین را مهم‌ترین عامل در بروز خشونت در این استان بیان کرد.

وی یادآور شد: گروه سنی۲۵ تا ۳۵ سال بیشترین پرونده در خشونت را نسبت به دیگر گروه‌های سنی دارند که با توجه به حساسیت سنی و جوانی باید توجه بیشتری در این خصوص انجام شود.

وی با تأکید بر ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه برای کاهش این دسته از آسیب‌های اجتماعی، تصریح کرد: آموزش ارتباط اجتماعی، بین فردی و فردی و آگاه‌سازی زوجین نسبت به روابط سازگارانه برای پیشگیری از خشونت لازم است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha