تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل دستگاه‌ها در قانون بودجه مطرح است

تهران-ایرنا- رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از رایزنیها و تبادل نظر خود با اعضای کمیسیون اجتماعی در نشست امروز کمیسیون خبر داد و گفت: موضوع تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در دستگاههای اجرایی در قانون بودجه مطرح است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی در حاشیه نشست امروز -سه‌شنبه- کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: در قانون بودجه موضوع تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در دستگاه‌های مختلف اجرایی مطرح است، به همین جهت امروز در ارتباط با اینکه کدام یک از دستگاه‌ها به این قانون عمل کردند و پیگیری این مساله، بحث مفصلی با نمایندگان انجام گرفت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: با توجه به اینکه در آستانه فصل بودجه نویسی هستیم، در خصوص بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز مباحثی با نمایندگان مطرح شد، نمایندگان درباره بخش‌های مختلف بنیاد شهید نیز سوالاتی داشتند که معاونت‌های بنیاد باید توضیح می‌دادند. در نشست امروز این سوالات مطرح و به آنها پاسخ داده شد.

معاون رئیس جمهوری در ادامه درباره تغییرات بودجه سال ۱۴۰۱ بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار کرد: ما پیشنهاداتی در این خصوص داریم، بنیاد وظایف قانونی بر عهده دارد که موفق نشده تمامی تکلیف را به لحاظ عدالت افقی و عمودی عملیاتی کند، در واقع اقدامات به لحاظ تحت پوشش قرار دادن جامعه هدف و میزان خدمات دریافتی علی رغم زحمات بسیاری که کشیده شده، کامل نبوده است.

وی تصریح کرد: برای اینکه به تکالیف قانونی خود عمل کنیم، باید تغییراتی در حوزه اعتبارات جاری و عمرانی بنیاد ایجاد شود که این موضوع را به طور مقدماتی به رئیس سازمان  برنامه و بودجه اعلام کردیم و پس از تهیه گزارش تکمیلی، آن را به نمایندگان ارائه خواهیم کرد.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه تمام موضوعات و مسائل بنیاد شهید حائز اهمیت است، گفت: موضوعات حوزه ارتقاء معیشت و منزلت جامعه هدف، نیاز به خدمات جدی تری دارد، در ابعاد فرهنگی نیز وجه مغفول مانده عملکرد بنیاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، پاسداشت یاد شهدا و ساماندهی وضعیت گلزار شهدا است و بنیاد شهید و امور ایثارگران در هر دو جهت خود را تجهیز می‌کند تا با به کارگیری ظرفیت‌های دولتی و مردمی سطح برخورداری‌ها و اقدامات را افزایش دهد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha