احمدوند: تنگناهای حوزه مدیریت فرهنگی مرتفع می‌شود

تهران-ایرنا- معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تنگناهای مدیریتی در حوزه مدیریت فرهنگی وجود دارد که مرتفع می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، آیین اختتامیه دومین جایزه کتاب سال جوانان بعد از ظهر سه‌شنبه (۲۷ مهر ماه ۱۴۰۰) در تالار وحدت برگزار شد.

در این مراسم، یاسر احمدوند اظهار داشت: هر آیینی که برای بزرگداشت کتاب، جوانان و دانش برگزار شود، ارزنده است.

وی با نابه سامان خواندن شرایط نشر و کتاب، به دلایل این اتفاق اشاره کرد و گفت: این شرایط متاثر از اوضاع اقتصادی جامعه، فراگیری بیماری کرونا و بسته شدن کسب و کارها است. معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز امیدواری کرد تا با همکاری اهالی فرهنگ و دولت‌مردان، بخش مهم آن در کوتاه مدت و بخش جدی‌تر در آینده ای نزدیک برطرف شود.

احمدوند در ادامه با بیان اینکه تنگناهای مدیریتی در حوزه مدیریت فرهنگی وجود دارد؛ از مرتفع شدن این تنگناها در آینده نزدیک خبر داد.

احمدوند: تنگناهای حوزه مدیریت فرهنگی مرتفع می‌شود

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با اشاره به دوره جدید مدیریت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ابراز امیدواری کرد که مشکلات اهالی فرهنگ و هنر برطرف شود.

احمدوند ادامه داد: تکریم اهل علم و فرهنگ در دستور کار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد و اگر قدر بزرگان را ندانیم و پاسداشت آنان را تمرین نکنیم، شرکت های تولید مواد بهداشتی هم از چهره نامداران برای تبلیغ اقلام بهداشتی استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه هر کالایی که تولید می شود، باید نام ایرانی داشته باشد، تاکید کرد: شرکتی که مجوز چاپ بسته بندی از وزارت فرهنگ دریافت نکرده و چاپخانه ای که این محصولات را چاپ می کند، باعث رخ دادن سلسله ای از اتفاقات نادرست و سبب رواج یافتن محصولی در جامعه می شوند که به تبع آن، اتفاقاتی رخ می دهد و به چهره ها اهمیت داده نمی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha