ایجاد فرصت شغلی با پهپادهای کشاورزی برای مددجویان کمیته امداد خوزستان

اهواز- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) خوزستان گفت: در راستای توانمندسازی و ارتقای سطح درآمد اقتصادی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد، طرح خدمات کشاورزی پهپادی به مددجویان در حال آموزش است.

به گزارش ایرنا حسین وطن پرست روز سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: با همکاری شرکت پرواز یاران سیرنگ به عنوان راهبر پیشران، کارگاه آموزشی طرح خدمات کشاورزی پهپادی در قالب الگوی راهبری شغلی و دریک برنامه فشرده برای مددجویان این نهاد حمایتی برگزار شد.

وی افزود: در این کارگاه آموزشی که برای ۶۵ نفر اجرا شد استان خوزستان علاوه بر کارآموزان درون استانی، میزبانی وپشتیبانی مددجویان کارآموز استان‌های لرستان، ایلام و چهارمحال و بختیاری را برعهده داشت.

وطن پرست اظهارداشت: این طرح دارای سه دوره آموزشی، توجیهی، مقدماتی و پیشرفته است که ۲ دوره آن طی شده و هفته آینده دوره پیشرفته آن با کسب مدرک خلبانی پهپادی برای شرکت کنندگان موفق و پرداخت تسهیلات خرید پهپاد سمپاش به پایان خواهد رسید و اشتغال مددجویان به طور عملیاتی در مزارع و باغات آغاز می‌شود.
وی افزود: از مزایای کاربرد این پهپادها می‌توان به صرفه جویی در مصرف سم به میزان ۳۰ تا۵۰ درصد، آب به میزان ۹۰ درصد و امکان انجام عملیات در مناطق سخت عبور و نخیلات است.

وطن پرست گفت: این پهپادها در هر هکتار هفت الی ۱۰ دقیقه سمپاشی خواهند کرد و از تخریب زمین و مزارع توسط تراکتور جلوگیری خواهند کرد.

۱۳۰ هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد خوزستان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha