صفحات خورشیدی مشکل برق شهرک‌های صنعتی را حل می‌کند

سمنان- ایرنا- معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: سرمایه گذاران برای احداث شهرک خورشیدی و یا تجهیز واحد های تولیدی به صفحات خورشیدی حمایت می شوند تا بخشی از مشکلات برق صنایع با کمک انرژی خورشیدی حل شود.

علی رسولیان عصر سه‌شنبه در حاشیه سفر به استان سمنان در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: چهار هزار هکتار از شهرک ها و ناحیه‌های صنعتی کشور برای حضور سرمایه‌گذار آماده است و تلاش شده برق تولیدی با قیمتی اقتصادی عرضه شود تا سرمایه صرف شده بازگردد.

وی افزود: در شهرک های کشور زمین هایی هستند که به دلیل بحران کم آبی قابلیت تاسیس واحد تولیدی ندارند و این زمین ها برای تاسیس شهرک خورشیدی در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: زمین ها به صورت اقساط ۱۰ ساله در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و برق تولید شده بین واحد های صنعتی و شهرک های صنعتی همجوار توزیع می شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در سفری ۲ روزه از واحدهای تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان سمنان از غرب تا شرق این استان بازدید و یک طرح توسعه و یک واحد تولیدی را بهره برداری می کند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha