۶۰ هکتار به اراضی زیرکشت زعفران در کرمانشاه اضافه شد

کرمانشاه - ایرنا - مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با بیان اینکه امسال ۶۰ هکتار به اراضی زیرکشت زعفران در این استان اضافه شد، گفت: میزان سطح کشت این محصول اکنون به ۴۱۷ هکتار رسیده است.

«منصور احمدی» روز چهارشنبه به ایرنا افزود: پیش بینی می‌شود امسال بیش از یک هزار و ۷۰۰ کیلوگرم محصول از این مزارع برداشت شود.

وی با بیان اینکه کشت زعفران در کرمانشاه از اواسط شهریور شروع شده و هم اکنون به اتمام رسیده است، گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان امسال در راستای کمک به کشاورزان ۱۲۰ تن پیاز زعفران با اعتباری بالغ بر ۱۹ میلیارد ریال را بین زعفران کاران توزیع کرد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین سطح زیرکشت زعفران استان مربوط به شهرستان کرمانشاه است، گفت: بجز شهرستان‌های قصرشیرین و سرپل ذهاب، کشت زعفران در دیگر نقاط استان انجام می‌شود.

وی گفت: برداشت زعفران در استان کرمانشاه از دهه اول آبان شروع می شود و به مدت یک ماه ادامه دارد.

احمدی افزود: براساس ارزیابی های صورت گرفته با تست‌های آزمایشگاهی زعفران تولیدی کرمانشاه در زمره انواع باکیفیت زعفران به شمار می‌رود که قابل رقابت با زعفران های مرغوب است.

به گزارش ایرنا، اکنون قیمت هر کیلوگرم زعفران در بازار بین هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۴ میلیون تومان است که زعفران نگین در بازار بین ۱۰ میلیون تا ۱۴ میلیون تومان و زعفران پوشال بین ۱۰ میلیون تا ۱۱ میلیون تومان است.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۹۴۵ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ است که سالانه بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تن انواع محصولات از آن برداشت می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha