تمشیت امور سیاسی از وظایف خطیر و اصلی وزارت کشور است

تهران- ایرنا- مدیرکل جدید دفتر سیاسی وزارت کشور، گفت: تمشیت امور سیاسی از وظایف خطیر و اصلی وزارت کشور است و این مسوولیت در حوزه ماموریت‌های معاونت سیاسی و متعاقبا دفتر امور سیاسی وزارت کشور قرار دارد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، محسن اسلامی در آیین تکریم مدیرکل سابق دفتر سیاسی وزارت کشور با اشاره به اینکه وزارت کشور بر دو بال موضوعات و ماموریت‌های سیاسی و امنیتی حرکت می‌کند، گفت: تمشیت امور سیاسی از وظایف خطیر و اصلی وزارت کشور است و این مسوولیت در وزارت کشور در حوزه ماموریت‌های معاونت سیاسی و متعاقبا دفتر امور سیاسی وزارت کشور قرار دارد.

مدیرکل جدید دفتر سیاسی وزارت کشور افزود: با توجه به مسوولیت سنگین وزارت کشور در امر سیاست  داخلی تلاش ما بر این خواهد بود با استفاده از حوزه کارشناسی و بهره‌گیری از نظرات نخبگان، ماموریت‌های محوله سیاسی وزارت کشور را پیش ببریم.

اسلامی خاطرنشان کرد: نیازمند بازبینی در وظایف، عملکرد و اهداف دفتر با بهره‌گیری از نظرات کارشناسی از داخل و خارج از مجموعه هستیم و باید با آسیب شناسی دقیق به راه حل‌های مورد نظر برسیم.

وی با بیان اینکه باید شناسنامه سیاسی در عرصه مدیریت سیاست داخلی کشور داشته باشیم، گفت: در همین راستا شناسنامه سیاسی هر استان با درنظر داشتن شاخص‌های مربوطه تدوین می‌شود تا ارزیابی دقیقی از وضعیت سیاسی مناطق اعم از استان و شهرستان برای پیشبرد ماموریت‌ها صورت گیرد.

مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور همچنین با اشاره به اینکه سند راهبردی در تمشیت امور سیاسی هر استان باید تدوین شود، گفت: یکی از موضوعات همیشگی در کشور مسائل و مطالبات مناطق برای تغییرات در تقسیمات سیاسی استانها است که این امر نیازمند آموزه‌های عالمانه و کارشناسانه و همکاری کارشناسی ما با دفتر تخصصی ذیربط است.

اسلامی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ضرورت هماهنگی سازمان یافته و هدفدار میان سیاست‌گذاری‌های کلان دولت در سطح استانداری‌ها و فرمانداری‌های کشور اشاره کرد و گفت: سیاست‌های عمومی دولت در راستای سیاست گذاری صورت گرفته در ستاد و با هماهنگی عمل استانداری‌ها و فرمانداری‌ها بایستی به نحو مطلوبی در مناطق مختلف کشور عملیاتی شود.

وی اضافه کرد: در واقع مشابهت کارکردی دقیق و معنادار میان سیاست‌گذاری‌های دولت در مرکز با مناطق مختلف کشور شکل گیرد.

مدیرکل جدید دفتر سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: تحقق این امر منوط به حضور استانداران و فرمانداران کارآمد و شایسته در میدان است تا خروجی سیاست دولت شکل عملی و اجرایی به خود گیرد.

وی اضافه کرد: عرصه اجرا و میدان باید تقویت شود و اصولا مدیران موفق در نگرش‌های میدانی ارزیابی‌های بهتر و منسجم‌تری دارند.

اسلامی خاطرنشان کرد: ارتباط ستاد و صف باید به نحو موثری برای تحقق ماموریت‌های کلان کشوری تقویت شود و در این بستر دفتر امور سیاسی وزارت کشور نهایت تلاش و کوشش را به عمل می‌آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha