امروز منافع همه کشورهای اسلامی در گروی وحدت به هم پیوند خورده است

تهران- ایرنا- شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در بیانیه ای به مناسبت بزرگداشت هفته وحدت عنوان کرد: امروز منافع همه کشورهای اسلامی در گروی وحدت به هم پیوند خورده است.

به گزارش روز سه‌شنبه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، متن این بیانیه به شرح زیر است: اسلام به ‌عنوان کامل‌ترین دین الهی برای نجات بشریت از گمراهی، توسط پیامبر اکرم «صلی الله علیه و آله و سلم»  عرضه و روشنگری و آگاهی بخشی آن موجب می‌شد تا مردمان از بردگی خلاصی یابند، همواره دشمنان دین برای نابود کردن آن تلاش کرده و با انواع ترفندها، از آغاز نبوت پیامبر«صلی الله علیه و آله و سلم»  تا امروز قصد داشته اند با ایجاد تفرقه بین مسلمانان از اشاعه و رشد اسلام جلوگیری نمایند.

بی‌تردید مهم‌ترین و بزرگ‌ترین دست‌آویز مخالفان حقیقت، بحث شیعه و سنی و اختلاف میان این دو مذهب از مسلمانان است ، بنابراین لزوم حفظ وحدت میان مسلمین از جمله اموری است که همواره از سوی بزرگان و رهبران مذهبی مسلمان موردتوجه قرارگرفته است.

در ادامه بیانۀ آمده است: در دورانی که ظلم و بی‌عدالتی، تبعیض و فساد، جهل و نادانی بیداد می‌کرد موجب گردید تا نبی اکرم با وحدت‌آفرینی در میان مستضعفان بار سنگین رسالت الهی را بر دوش کشیده و با تحمل ناملایمات و مشکلات برای احقاق حق و عدالت و برپایی حکومت اسلامی، تلاش کند.

با پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷، بنیانگذار جمهور اسلامی حضرت امام خمینی«رحمت الله علیه» همواره به موضوع و اهمیت وحدت میان همۀ مذاهب اسلامی تأکید داشتند و آن را عامل سعادت و بقای اسلام در عصر حاضر دانسته اند و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای «مدظله العالی»  نیز بر این موضوع تاکید ویژه ای داشته و در  فرازی فرمودند «وحدت کلمه رمز پیروزی ملت ایران در مراحل مختلف بـوده و امـروز نیـز مهّـم ترین وسـیلۀ ملت ما بـرای مـقابله با تحریک ها و توطئه هاست».

این بیانیه این گونه به پایان می رسد که شـورای همـاهنـگی تبـلیـغات اسـلامـی؛ با گرامیداشت یاد و نام شهدای وحدت آفرین از جمله بزرگ مرد جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی و سردار شـهیـد شــوشــتـری که در تقریب مذاهب اسلامی مجاهدانه تلاش نموده و همچنین تبریک فرا رسیدن هفتۀ وحدت به مردم ولایی و بصیر به ویژه هموطنان اهل سنت، یکبار دیگر بر این موضوع تأکید دارد ، در شرایط حساس انقلاب اسلامی، حرکت جمعی ملت شریف با زعامت ولی امر مسلمین مقام و معظم رهبری و حمایت از دستاوردهای انقلاب و رفع کاستی ها توسط دولت مردمی سیزدهم، انتظار دارد تا با همه گونه حمایت و ماندگاری میان مردم شریف ایران، همپیمانی و همراهی با ملت های مظلوم جهان به ویژه در کشورهای جبهۀ مقاومت شاهد سرافرازی بیشتر امت رسول الله «صلی الله علیه و آله و سلم»  باشیم.

روزهای ۱۲ تا ۱۷ربیع الاول را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کرده اند. منشأ این اقدام برپایه روایاتی است که در خصوص زادروز نبی مکرم اسلام(ص) مطرح شده و به سبب آن پیروان مذاهب اسلامی با اعتقاد به یکی از این ۲ روز با برپایی جشن و سرور و شادمانی، ارادت خود را به ساحت مقدس و متعالی پیامبر اعظم(ص) ابراز می دارند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha