استمرار نهضت جهادی واکسیناسیون در ورودی غربی پایتخت

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۲۱ ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در حوزه واکسیناسیون در سطح این منطقه و روند مستمر آن، از زحمات شبانه روزی کادر درمان، پزشکان و پرستاران تجلیل و گزارشی از موارد اتمام یافته و در دست انجام ارائه داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از شهرداری منطقه ۲۱، رضا رجب زاده درخصوص اقدامات صورت گرفته در زمینه مقابله با کرونا گفت: انجام واکسیناسیون در منطقه ۲۱ از مرداد ماه سال ۱۴۰۰  آغاز شده و تا زمان ریشه کن شدن این بیماری منحوس و کنترل آن، شهرداری منطقه ۲۱ با تمام ظرفیت ها اقدام خواهد کرد.
وی ادامه داد: به دستور شهردار پایتخت در کمتر از ۱۰ روز کاری چهار مرکز واکسیناسیون در این منطقه  راه اندازی و به سرانه این منطقه افزوده شد که این اقدام جهادی به منظور افزایش رفاه حال شهروندان و تسریع در امر واکسیناسیون عمومی با همکاری مشترک وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت غرب تهران و مدیریت شهری منطقه ۲۱ صورت گرفت.

رجب زاده با اشاره به اقدام مشترک شهرداری و نهادهای ذیربط در امر واکسیناسیون شهروندان آسیب پذیر یادآور شد: ۶۰ نفر از مددجویان مددسرا و ۵۰ عضو مرکز پرتو واکسن کرونا را دریافت و  والدین و سایر اعضای خانواده کودکان تحت پوشش مرکز پرتو نیز برای دریافت واکسن کرونا به نزدیک ترین مرکز واکسیناسیون محل سکونت معرفی شدند. 

وی با اشاره به اینکه ۱۳۰ نفر از اعضای مستقر در سه کمپ ترک اعتیاد منطقه نیز به مراکز سازمان بهزیستی جهت دریافت واکسن معرفی شدند  افزود: با هماهنگی های صورت گرفته، بی خانمانان نیز پس از شناسایی توسط گشت های شبانه روزی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران و تماس شهروندان با سامانه ۱۳۷ با حضور ون سیار واکسیناسیون، واکسن کرونا را دریافت می کنند.

رجب زاده تاکید کرد: نیازمندان و خانواده‌های کم‌برخوردار منطقه ۲۱ در قالب بانک اطلاعاتی مندرج در سامانه سمات، یک به یک با برقراری تماس تلفنی همکاران اداره آسیب های اجتماعی، در جریان روند واکسیناسیون و معرفی به مراکز مربوطه قرار گرفتند.

اخبار مناطق: استمرار نهضت جهادی واکسیناسیون در ورودی غربی پایتخت

وی تصریح کرد: همراهی عوامل اجرایی طرح شهید سلیمانی در قالب برپایی مراکز تشخیصی و تست رایگان کرونا، همچنین جمع آوری کمک‌های مردمی جهت توزیع در میان اقشار آسیب دیده از کرونا و نیازمندان منطقه ۲۱ از جمله اقدامات عام المنفعه و خداپسندانه به شمار می رود.

شهردار منطقه ۲۱ ادامه داد: هم اکنون ۹مرکز واکسیناسیون در سطح منطقه با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، مرکز بهداشت غرب تهران، مدیریت شهری منطقه، سپاه و بسیج فعالیت دارند که عبارتند از: درمانگاه خیریه صاحب کوثر واقع در تقاطع بلوارهای گلها و لاله، مرکز بهداشت شهرک فرهنگیان-آزادی، سوله مدیریت بحران شهرک استقلال، پایگاه شهدای غواص در شهرک فاطمه الزهرا، مرکز خودرویی واقع در کیلومتر۱۷ بزرگراه شهید لشگری، کوچه۶۳، پایگاه معین مدیریت بحران، مرکز خودرویی سایپا در بلوار ایران‌خودرو، مرکز ساپکو بعد از پل ایران‌خودرو، مرکز باشگاه نفت واقع در خیابان خسرو پرویز تهرانسر، نبش کوچه نهم، ورزشگاه شهدای وردآورد در ابتدای خیابان ولیعصر (عج).

رجب زاده اظهار امید واری کرد: با فعالیت این ۹ مرکز از ۸ صبح تا ۹ شب؛ شاهد افزایش میزان رضایتمندی ساکنین و شهروندان، کاهش اتلاف زمان در صفوف تزریق واکسن و درنهایت ایمن سازی جمعی در برابر ویروس کووید ۱۹ باشیم.

طرح نگهداشت شهر باید با قوت دنبال شود

معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران گفت: طرح نگهداشت شهر باید با قوت ادامه پیدا کند و تجهیزات جدید برای خدمات شهری منطقه۱۷ در نظر گرفته شده است.

«حسین نظری» در مراسم تکریم و معارفه شهرداران منطقه ۱۷ اعلام کرد: تهران الگوی جهان اسلام شعاری است که اگر کار محوری را سرلوحه کار قرار دهیم به این شعار خواهیم رسید.

غلامرضا شنگی شهردار جدید منطقه ۱۷ نیز ضمن آرزوی موفقیت برای شهردار پیشین و قدرانی از علیرضا زاکانی شهردار تهران گفت: منطقه ۱۷ با تقدیم ۴ هزار شهید به انقلاب اسلامی به دارالشهدای تهران لقب دارد و افتخار است که خدمتگزار اهالی این منطقه تهران باشم و تلاش می کنیم راه شهیدان را ادامه دهیم.

حجت الاسلام مطلبی امام جماعت مسجد ابوذر نیز در این جلسه گفت: اقدامات مناسبی از سوی مدیران قبلی شهرداری منطقه صورت گرفته است، اما توجه بیشتری برای آبادانی محلات منطقه از سوی مدیران شهری را می طلبد.

وی افزود: شهردار سابق فعالیت های مناسبی از جمله طرح مهرگان انجام داده است و خوشحال هستیم شهردار جدید نیز یک فرد انقلابی هستند و امیدواریم قدم های بیشتری برای حل مشکلات شهری این منطقه بردارند.

رسول آذرسرا دبیر کنگره سرداران و ۴۰۰۰ شهید منطقه۱۷ نیز گفت: خوشبختانه شهرداران پیشین منطقه، همکاری نزدیک با کنگره داشته و خادمان عرصه فرهنگی آمادگی همکاری با شهردار منطقه ۱۷ به عنوان شهردار دارالشهدای تهران را دارند.

آقاجانی دبیر شورایاران منطقه نیز ضمن قدردانی از شهردار پیشین منطقه۱۷ عنوان کرد: خوشبختانه شهردار جدید منطقه از شهروندان منطقه هستند و شناخت خوبی از چالش‌های شهری منطقه دارد.

وی  افزود: اعضای شورایاری محلات منطقه۱۷ آمادگی همکاری با مدیریت جدید شهرداری منطقه را دارند و از مدیریت ارشد شهرداری تهران افزایش اعتبار برای این منطقه را خواستار شد.

به گزارش ایرنا با ابلاغ حکم علیرضا زاکانی شهردار تهران، ازسوی حسین نظری معاون هماهنگی امور مناطق شهرداری تهران، غلامرضا شنگی به سمت شهردار منطقه۱۷ منصوب و از زحمات شهردار سابق این منطقه قدردانی شد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم مدیران شهری با حضور در بوستان ابوذر به مقام شامخ شهدای گمنام ادای احترام کردند.

مراسم غبارروبی مزار شهدا با حضور شهردار منطقه ۷ برگزار شد

همزمان با سالروز شهادت شهیدان بهرامی، مراسم غبارروبی و عطر افشانی مزار مطهرشان با حضور مادر دو شهید، شهردار منطقه ۷ و جمعی از مدیران ارشد منطقه در قطعه ۲۶ ردیف ۸۹ شهدا برگزار شد.

«سمیه حاجوی» شهردار منطقه هفت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، شهدا را مایه افتخار و سربلندی این مرز و بوم دانست و افزود: شهدای گرانقدر ایران اسلامی، پاسدار حریم اهل بیت پیامبر (ص) هستند. 

در این مراسم شرکت کنندگان ضمن عطرافشانی و گلباران مزار شهیدان بهرامی، با شهدای ۸ سال دفاع مقدس تجدید میثاق کردند.

عضویت افتخاری و نشان جامعه خیرین مدرسه ساز کشور به شهردار منطقه یک اهدا شد

در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی جامعه خیرین مدرسه ساز کشور که با حضور علی اکبر ابراهیمی رییس، نایب رییس و اعضای کمیسیون اجتماعی این جامعه، مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، مشاور وزیر آموزش و پرورش، معاونین دبیر کل یونسکو، دختر مرحوم محمدرضا حافظی پدر مدرسه سازی ایران برگزار شد عضویت افتخاری جامعه خیرین مدرسه ساز کشور به سید حمید موسوی شهردار منطقه یک به پاس حمایت از مدارس کم برخوردار اهدا شد.

شهردار منطقه یک در این جلسه راز ماندگاری این کشور پهناور را وجود افراد فرهیخته ای دانست که هرکجا در سطح جامعه احساس خلاء کردند، داوطلبانه به ایفای نقش پرداختند و دوشادوش دستگاه ها و سازمان های دولتی حضور موثر و فعال داشتند.

وی ضمن تاکید بر این مطلب که ترویج اخلاق و شناساندن سبک زندگی خیرین در مدارس می تواند جامعه را به سوی توسعه و شکوفایی بیشتر رهنمون کند، گفت: شهرداری منطقه یک ضمن استقبال از فعالیت این جامعه در زمینه تولید و ایجاد فرصت های شغلی، این آمادگی را دارد تا هم به عنوان یک سازمان خدماتی در موضوعات تبلیغات محیطی با جامعه خیرین مدرسه ساز همکاری و هم در راستای فرهنگ سازی، کار مشترک اقتصادی و جذب سرمایه اقدامات لازم را به انجام رساند.
شبکه یاریگران منطقه ۳ راه اندازی شد

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۳ از ایجاد شبکه یاریگران به منظور افزایش سرمایه های اجتماعی برای فعالیت های خیرخواهانه با آموزش افراد علاقه مند، فعال و موثر خبر داد.  

کاظم کمالی نسب با اعلام این خبر گفت: در راستای طرح توانمندسازی دبیران کانون رفاه محلات، هشت گام پیش بینی شده و به ترتیب اولویت، برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: از نکات مهم فعالیت های اجتماع محور، مشارکت دادن مردم در برنامه ریزی ها از طراحی تا اجرا و ارزشیابی، برای ارتقاء کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی است.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۳ ابراز داشت: شبکه سازی و تقویت نقش اجرایی کانون های محلی، ایجاد بستر مناسب جهت جلب مشارکت افراد، تشکیل و فعالیت کانون رفاه (خیرین) محلات از اهداف این طرح است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha