«جشن وحدت» در برونئی برگزار شد

تهران- ایرنا- با ابتکار سفارت ایران در برونئی دارالسلام برای نخستین بار، "جشن وحدت" به مناسبت آغاز هفته وحدت اسلامی و میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام با حضور جمعی از سفرای خارجی کشورهای اسلامی مقیم برونئی، جمعی از نخبگان دینی، اساتید و مردم محل به صورت بر خط برگزار شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در برونئی دارالسلام، با ابتکار سفارت ایران در برونئی دارالسلام، برای نخستین بار، "جشن وحدت" به مناسبت آغاز هفته وحدت اسلامی و میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام با حضور جمعی از سفرای خارجی کشورهای اسلامی مقیم برونئی، جمعی از نخبگان دینی، اساتید و مردم محل، به صورت بر خط برگزار شد.

در این جشن حمیرا ریگی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برونئی دارالسلام ضمن تاکید بر اهمیت دو موضوع قرآن کریم و پیامبر خاتم به عنوان محور وحدت آفرین بین مذاهب اسلامی، کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی را به عنوان ابتکار جمهوری اسلامی ایران در راستای وحدت امت اسلامی معرفی کرد.

این جشن با مولودی خوانی به زبان مالایی و فارسی همراه بود که مورد استقبال شرکت کنندگان  قرار گرفت.

سخنرانی مفتی اعظم برونئی دارالسلام در ۳۵ امین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی نیز در این مراسم پخش شد.

مفتی اعظم برونئی دارالسلام در طول سه سال متوالی اخیر با حضور در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، به ارائه سخنرانی در موضوعات کنفرانس پرداخته اند.

مفتی اعظم برونئی مهمترین شخصیت دینی این کشور محسوب می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha