پاکستان مدعی رهگیری زیردریایی هند در قلمروی آب‌های خود شد

اسلام‌آباد - ایرنا - ارتش پاکستان روز سه‌شنبه اعلام کرد نیروی دریایی این کشور با رهگیری یک فروند زیردریایی هند در قلمروی دریایی خود، آن را مجبور به ترک آب‌های پاکستان کرد.

به گزارش ایرنا از منابع رسمی پاکستان‌، نیروی دریایی این کشور شنبه گذشته (۱۶ اکتبر) یک زیردریایی هندی را در محدوده آب های پاکستان رهگیری کرده و ضمن هشدار، آن را مجبور به ترک منطقه کرده است.

روابط عمومی ارتش پاکستان نیز با صدور بیانیه‌ای مدعی شد: این سومین باری است که زیردریایی‌های هندی در قلمروی دریایی پاکستان شناسایی و از هرگونه اقدام تحریک آمیز و غیرقانونی آن جلوگیری می‌شود.

در این بیانیه آمده است: در جریان این رهگیری، یک زیردریایی نیروی دریایی هند به صورت زودهنگام توسط هواپیماهای گشت دریایی نیروی دریایی پاکستان شناسایی و ردیابی شد.

نیروی دریایی پاکستان اواسط اسفند ۱۳۹۷ نیز مدعی رهگیری زیردریایی هندی مجهز به فن آوری روز جهان و عقب راندن آن از محدوده آبی خود شده بود.

اسلام‌آباد و دهلی‌نو به عنوان رقبای سنتی در شبه قاره همواره یکدیگر را به ماجراجویی در مرزهای زمینی، دریایی و هوایی متهم می‌کنند. این دو کشور از اواسط فوریه امسال به پیروی از آتش بس پایدار در مرزهای مشترک (خط کنترل مرزی در کشمیر) توافق کرده و گفته می‌شود این آتش بس همچنان پایدار مانده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha