۸۳۴ شهرک صنعتی و منطقه اقتصادی در کشور فعال است

سمنان- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: چهار هزار و ۲۱۸ واحد صنعتی در ۸۳۴ ‪ .شهرک صنعتی کشور مشغول به فعالیت هستند

به گزارش ایرنا، علی رسولیان روز سه شنبه در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان سمنان بیان کرد: قانون شرکت شهرک های صنعتی در سال ۶۲ تصویب شده است که تاکنون ۸۳۴ شهرک صنعتی در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند.

رسولیان ادامه داد: ایجاد شهرک های صنعتی در سطح کشور موفق به اشتغال ۹۵۰هزار نفر به طور مستقیم و بیش از سه میلیون نفر به صورت غیرمستقیم شده است.

وی افزود: احیا و راه اندازی واحدهای صنعتی راکد کشور در طرح پایش واحدهای صنعتی استان ها و تقویت زیرساخت های بخش صنعت از جمله اهداف مهم است و تاکنون موفق به احیای ۸۳۰ واحد شده ایم.‪

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بهره مندی از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و پارک علم و فناوری استان سمنان با ارائه امکانات و تامین ساختمان در جهت اشتغالزایی  و بهبود شرایط صنعت مورد توجه است.
رسولیان خاطر نشان کرد:  تامین ۴۰ درصدی برق مورد نیاز شهرک های صنعتی و تامین آب از مهمترین برنامه های پیش رو برای تقویت زیرساخت های اشتغال و صنعت استان است.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان نیز بیان کرد: با توجه به رونق صنعت‌ در استان لازم است بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی هر چه سریع تر حل شود.

وی افزود: با توجه معضل اساسی کم آبی استان سمنان ایجاد صنایع کم آب بر باید مورد توجه قرار گیرد.
مطیعی تصریح کرد: از ظرفیت نخبگان و جوانان استان در رونق صنعت و حل مشکلات باید استفاده شود همچنین با تغییر سیاست ها و شناسایی سرمایه گذاران و  جذب سرمایه گذاران برای توسعه و رشد صنعت اقدام شود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان خاطرنشان کرد: با حل مشکل اشتغال در جامعه بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی حل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در سفری ۲ روزه از واحدهای تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان سمنان از غرب تا شرق این استان بازدید و یک طرح توسعه و یک واحد تولیدی را بهره برداری می کند./

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha