تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای کادر درمان در مراغه آغاز شد

مراغه- ایرنا- رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مراغه گفت: براساس دستورالعمل وزارت بهداشت تزریق دوز سوم واکسن کرونا برای کادر درمان در این شهرستان آغاز شد.

اصغر تنومند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه کادر درمان در محیط پرخطری مشغول به کار بوده و از زمان واکسیناسیون کادر درمان مدت زمان زیادی گذشته است براساس دستورالعمل وزارت بهداشت کادر درمان دوز سوم یا یادآور را دریافت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: براساس این دستور العمل، دوز یادآور برای همکارانی تزریق خواهد شد که از زمان تزریق نوبت دوم آنها ۶ ماه گذشته باشد.

وی گفت: براین اساس، کارکنان خط اول مراکز بهداشت و درمان در اولویت بوده و در مراحل بعدی افرادی که در فاز اول واکسینه شده اند از جمله جانبازان شیمیایی، جانبازان بالای ۵۰ درصد در اولویت خواهند بود.

تنومند اعلام کرد: مطابق دستورالعمل، دوز سوم واکسن می تواند مشابه پلتفرم واکسن تزریق اول و دوم بوده و یا واکسن آسترازنکا یا سوبرانا پلاس باشد.

وی اضافه کرد: تزریق دوز سوم واکسن در بیمارستان امیرالمومنین(ع) مراغه به عنوان مرکز کرونای این شهرستان، با در نظر گرفتن اولویت های ابلاغی انجام می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha