۱۰۴ هزار دستگاه ناوگان باری در کشور فرسوده است

بجنورد-ایرنا- قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: اکنون ۱۰۴ هزار دستگاه ناوگان باری در کشور بالای ۳۵ سال عمر دارد که باید نوسازی شود.

فرامرز مداح روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بجنورد با اشاره به آسیب های فعالیت ناوگان فرسوده در جاده ها اظهار داشت: قرار است سالانه ۴۰ هزار دستگاه از ناوگان باری فرسوده کشور نوسازی شود.

 قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: البته این امر مشروط به تولید و انجام واردات و نیز تامین اعتبارات است.

وی در بخش دیگر سخنان خود بااشاره به اینکه سه هزار دستگاه اتوبوس در کشور به سن فرسودگی رسیده است که باید نوسازی شود گفت: برای نخستین بار، پرداخت تسهیلات از محل تبصره ۱۸ برای بازسازی ناوگان سواری پرداخت می شود و در این منابع صرفا برای اورهال و بازسازی هزینه خواهد شد.

مداح افزود: در این زمینه ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار از منابع تبصره ۱۸ به بازسازی و اورهال ناوگان اختصاص یافته است.

قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: این تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سه تا چهار درصد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود در پاسخ به برنامه ها برای اجرای پروژه های راهسازی در محورهای روستایی گفت: مجلس شورای اسلامی  در سال جاری ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های راهسازی در محورهای روستایی کشور منظور کرده است.

قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: امید است این اعتبار تخصیص مناسب داشته باشد تا بتوانیم به انجام پروژه های راهسازی در محورهای روستایی سرعت دهیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha