واکسن پاستور نیز به دانش آموزان زنجانی تزریق می‌شود

زنجان - ایرنا - رییس مرکز بهداشت شهرستان زنجان گفت: در زمان حاضر علاوه بر واکسن سینوفارم چینی، واکسن پاستور یا سوبرانای ایرانی کوبایی نیز در تمام پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون برای دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال تزریق می‌شود.

دکتر محمود حریری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تاکنون ۶۳ درصد دانش آموزان زنجانی درسطح شهرستان واکسن کرونا دریافت کرده اند، افزود: این میزان در سطح استان به رقم ۷۳ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه تا ۱۰ روز آینده تلاش می شود، واکسیناسیون گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ ساله زنجانی به بالای ۷۰ درصد برسد، اضافه کرد: بهداشت شهرستان زنجان تا بازگشایی حضوری تدریجی مدارس شهرستان مشکلی در امر واکسیناسیون کرونا دانش آموزان ندارد و همکاری آموزش و پرورش در این خصوص اثرگذاری بالایی دارد.

این مسوول باتاکید بر اینکه به لحاظ دستگاهی نگرانی درخصوص بازگشایی مدارس وجود ندارد، ادامه داد: مشکل اصلی رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان زنجانی است و در صورتی که والدین خواهان عدم ابتلای فرزندان خود به کرونا هستند، نسبت به واکسینه کردن آنان اقدام کنند تا سهم عمده ای در تحقق اهداف ترسیم شده داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه نکنه حائز اهمیت رعایت جدی پروتکلهای ابلاغی به آموزش و پرورش در زمان بازگشایی مدارس است، اظهار داشت: متعهد شدن آموزش و  پرورش مبنی بر توجه جدی به این موضوع مهم می تواند مشکلات و حتی دغدغه های احتمالی والدین را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان زنجان ادامه داد: طبق آخرین آمار ارائه شده، هم اکنون ۴۷ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال ۲ دُز واکسن و ۸۲ درصد جمعیت نیز دُز اول را دریافت کردند.

این مسوول با تاکید بر اینکه تزریق واکسن به معنای پایان و رهایی از بیماری نیست خاطر نشان کرد:  تا زمانیکه بیش از  ۷۰ درصد جمعیت واکسینه نشوند، همچنان رعایت پروتکل های بهداشتی باید در اولویت باشد.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانیکه در سطح ملی الزام به رعایت پروتکل ها اعلام شود باید به این امر توجه کرد یادآوری کرد: اجتناب از دورهمی ها و تجمعات باید در دستور کار باشد چرا که شرکت در مراسم‌ها احتمال ابتلا را افزایش می دهد و این درحالی است که واکسن ها پوشش ۱۰۰ درصدی ندارند و درصدی احتمال آسیب هم دور از ذهن نیست.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha