۲۷ مهر ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۲۳
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84510070
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش مجدد شمار مبتلایان به کرونا در گیلان

رشت _ ایرنا_ آمار بستری های روزانه مبتلا به بیماری کووید ١٩ در استان گیلان در نوسان است و طی سه روز اخیر هر روز نسبت به روز گذشته بر تعداد آمار روزانه اضافه می شود.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، بر اساس آمارهای دریافتی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی سه روز اخیر "یکشنبه تا امروز " آمار بستری های روزانه در بیمارستان گیلان در نوسان و رو به بالا است.

بر این استان طی سه شبانه روز گذشته به ترتیب ۷۳، ۸۶ و ٩٢ بیمار مبتلا به کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری شدند که نشانگر افزایش آمار بستری های روزانه در این مدت است.

کارشناسان بهداشتی گیلان با توجه به افت و خیز و روند افزایشی بستری های روزانه مبتلا به کووید ٩ا طی روزهای اخیر از مردم درخواست کرده اند که پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را جدی بگیرند و سهل انگاری نکنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: شاهد نوساناتی در تعداد بیماران جدید هستیم که طی روزهای اخیر افزایش یافته است.

دکتر انوش دهنادی مقدم اظهار داشت: با توجه به اینکه واکسیناسیون دز دوم در گیلان به ۸۵ درصد نرسیده توصیه می شود که مردم همچنان در رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا اهتمام جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون ایمنی ایجاد می کند، افزود: توصیه می شود تا افراد واکسن کرونا را دریافت کنند ضمن اینکه خانواده ها به تزریق واکسن دانش آموزان توجه نمایند.

گیلان جزء نخستین استان های درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود. هم اکنون ۳۶۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری هستند و جزء ٢ شهرستان املش و رضوانشهر در وضعیت آبی بقیه شهرستان های استان در رنگ بندی زرد کرونایی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha