آمار بستری های مشکوک به کرونا در یزد به ۴۲۴ نفر رسید

یزد - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به روند افزایش تعداد افراد مشکوک به ویروس کرونا گفت: هم اکنون ۴۲۴ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری هستند.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد، سید ابراهیم سلمانی افزود: هم اکنون ۸۰ نفر از این تعداد در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در شبانه روز گذشته، ۱۰۴ بیمار مشکوک در بیمارستان های استان پذیرش شدند و ۲ نفر هم بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

سلمانی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون در کاهش موارد ابتلا و فوت افراد تصریح کرد: تا انجام واکسیناسیون حداکثری،استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در تجمع  ضروری است.

به گزارش ایرنا همچنین نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی  دوشنبه شب  گفته بود که هرچند تزریق واکسن مهمترین راه قطع زنجیره انتقال بیماری است، باید همراه با آن مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سیدجلیل میرمحمدی میبدی در نشست برخط( آنلاین) «واکسن کرونا؛ از شایعه تا واقعیت» که از سوی نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی (نسرا) استان یزد برگزار شد، افزود: تمامی مجامع علمی دنیا بهترین مسیر برای پیشگیری شهروندان از ابتلا به ویروس کرونا را انجام واکسیناسیون می‌دانند.

به گفته نماینده شهرستان های میبد و تفت در مجلس یازدهم ، بر اساس آخرین نتیجه مطالعه انجام شده ارسالی به کمیسیون بهداشت ، درمان و فرهنگستان علوم پزشکی کشور در ارتباط با ۳۷۰ هزار نفر از افرادی که در استان فارس واکسن کووید ۱۹ تزریق کردند، میزان مرگ و میر و هم زمان بستری افرادی که واکسن زدند ، در بیمارستان کاهش یافته‌ است.

وی در ادامه تاکید کرد: تمامی واکسن های موجود در شبکه بهداشت و درمان کشور با طی سیر علمی، آزمایشی و رسیدن به تولید انبوه مورد تایید سازمان سازمان جهانی بهداشت رسیده است و  کسانی که ۲ دز واکسن را دریافت کردند تا یکسال احتمال مبتلا شدن آنها به ویروس کرونا در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی بسیار کم است ،بهتر است هر ۲ دز واکسن از یک نوع تزریق شود.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد ،این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. 

حدود ۸۰ درصد افراد مبتلا بدون نیاز به درمان خاصی از این بیماری بهبود می‌یابند، برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که ویروس کرونا حتی از افرادی که هیچ علایمی ندارند قابل انتقال است و میزان انتقال از این طریق هنوز مشخص نیست که تحقیقات در این زمینه جریان دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha