تغییرات مدیریتی در سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی

تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی «محسن محمدی معین» را به عنوان سرپرست سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی منصوب کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، در حکم «سید احسان خاندوزی» آمده است: «با توجه به استعفای افتخاری (مدیرعامل سابق)، تا تعیین مدیرعامل آن سازمان، مسئولیت اداره سازمان به جنابعالی محول می‌شود تا با همکاری سایر اعضای هیات مدیره نسبت به انجام امور جاری و اجرایی آن سازمان  اقدام لازم انجام شود.

 روز گذشته، طی حکمی از سوی معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، محمدعلی افتخاری به عنوان رئیس مرکز توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور منصوب شد.

به گزارش ایرنا، جمع آوری و فروش کالاهای متروکه و قاچاق که پیش از انقلاب اسلامی از وظایف گمرک بود پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، با تصویب شورای انقلاب و آئین نامه اجرایی آن به کمیته ای متشکل از نمایندگان بنیاد مستضعفان، جهادسازندگی، بنیاد مسکن و دادستانی کل کشور واگذار شد. با تصویب قانون جمع آوری و فروش کالای متروکه، قاچاق و ضبطی قطعیت یافته و کالای قاچاق بلاصاحب و صاحب متواری،  این امور به مرکز جمع آوری و فروش کالاهای مذکور مستقر در وزارت امور اقتصادی و دارایی منتقل شد. در نهایت، این سازمان در سال ۱۳۷۰ با تصویب مجلس، تشکیل شد.

این سازمان یکی از شرکت‌های دولتی تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی است که از جایگاه حقوقی و استقلال مالی برخوردار است. هدف اصلی از تشکیل این سازمان، تمرکز کلیه امور مربوط به جمع آوری، نگهداری، اداره و فروش اموالی است که به موجب قانون به تملک، ‌ تصرف، تحت توقیف و یا مدیریت دولت در می آید.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha