فعالیت‌های دانش‌بنیان سبب افزایش سرمایه اجتماعی سازمان اوقاف می‌شود

تهران- ایرنا- معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فعالیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه دانش‌بنیان‌ها باعث امیدآفرینی می‌شود و همچنین باعث می‌شود سرمایه اجتماعی این سازمان افزایش پیدا کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، عباس شیراوژن روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای سازمان اوقاف و امورخیریه افزود: فعالیت‌های دانش‌بنیان فرصت‌های جدیدی را پیش‌روی جوانان می‌گذارد. 

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه فعالیت‌های دانش بنیان به این دلیل که می‌تواند در جامعه امیدآفرین باشد، اهمیت زیادی دارد، اظهار داشت: معمولا در گذشته در بخش‌های دانش‌بنیان مصرف کننده و واردکننده بودیم و فرصت‌های اشتغال خیلی خوبی نداشتیم؛ این فعالیت‌ها (دانش‌بنیان‌ها) باعث ارزآوری می‌شود و در زمینه خنثی‌سازی تحریم‌ها نیز به ما کمک می‌کند.

وی عملکرد سازمان اوقاف در زمینه فعالیت‌های دانش‌بنیان را مفید و ارزنده عنوان کرد و افزود: زمانی که مشاهده کردم سازمان اوقاف و امور خیریه از فضای سنتی به سوی سرمایه‌گذاری در دانش بنیان‌ها سوق پیدا کرده، واقعا شگفت زده شدم؛ واقعا جا دارد که به مسئولان سازمان برای چنین فعالیت‌هایی خداقوت بگویم.

شیراوژن با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه دانش‌بنیان‌ها در ابتدای مسیر قرار دارد، گفت: این فعالیت‌ها در درازمدت ثمرات و آورده‌های بیشتری خواهد داشت. 

وی با تاکید بر ضرورت ترویج سنت حسنه وقف در جامعه، خاطرنشان کرد: ماندگاری وقف بسیار مهم است و فواید و برکاتش به جامعه نفع می‌رساند؛ باید تلاش کنیم تا مردم با سرمایه کم هم در این امر خیر مشارکت داشته باشند.

نمایشگاه دستاوردهای سازمان اوقاف و امورخیریه با عنوان «دستاوردهای نهاد وقف» از ۲۱ تا ۲۸ مهر ماه در تهران برپا شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha