نیازهای حوزه توانبخشی بنیاد شهید به دانش بنیان‌ها اعلام می‌شود

تهران- ایرنا- معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در مدیریت جدید بنیاد نیازهای حوزه توانبخشی را به معاونت علمی اعلام خواهیم کرد تا با حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، از خدماتی که در سطح جهان ارائه می‌شود بهره مند شویم.

به گزارش خبرنگار دانشگاه وآموزش ایرنا، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه ایران ساخت حوزه توانبخشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران افزود: جامعه هدف بنیاد شهید، جانبازان و پدران و مادران و همسران آنها تشکیل می دهد.

وی بیان کرد: در حال حاضر میانگین سنی پدران و مادران جانبازان ۸۰ سال و میانگین سنی جانبازان و همسران آنها نیز به ترتیب ۶۵ و ۶۰ سال است.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: از سوی دیگر  ارائه خدمات توان بخشی برای جانبازان به دلیل نقص عضوی که پیدا کرده‌اند، بسیار مهم است؛ چرا که این خدمات کیفیت زندگی آنها را ارتقا می‌دهد و از آلام و وابستگی دارویی آنها می‌کاهد.

قاضی‌زاده هاشمی یادآور شد: یکی از وظایف ما تامین تجهیزات مورد نیاز جانبازان است که بر اساس بررسی‌های انجام شده حجم زیادی ارز برای تامین این تجهیزات از کشور خارج شده است. در سال گذشته نیاز ارزی این نهاد حدود ۵۰ میلیون دلار بود.

وی گفت: این در حالی است که با همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان این تجهیزات در کشور قابل دسترسی است و اگر بتوانیم به خدمات توانبخشی ارزان دسترسی داشته باشیم، به همان ترتیب سطح ارائه خدمات نیز ارتقا خواهد یافت.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در حال حاضر خدمات ما در حوزه توانبخشی، بیشتر تجهیز کلینک‌ها است، گفت: امید است با  توانایی شرکت‌های دانش بنیان که بخشی از آن در این نمایشگاه عرضه شده بتوانیم نیازهای حوزه توانبخشی جانبازان را رفع کنیم و سازمان‌هایی مانند بنیاد شهید می‌توانند از طریق خرید یا سرمایه گذاری در رشد این شرکت‌ها سهیم باشند.

قاضی زاده هاشمی گفت: کشور در زمینه ساخت و تولید ویلچر و پای پلی کربن  پیشرفت خوبی داشته است، یکی از نیازهای دیگر جانبازان بستری تشک‌های مواج است و این نیاز و سایر نیازمندی‌ها لازم است تنظیم و به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارائه شود تا با همت  شرکت‌های دانش بنیان در کشور تولید شود.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با در اختیار گرفتن سالن ۳۷A واقع در نمایشگاه بین المللی تهران به عنوان خانه نوآوری و صادرات ایران در تهران (iHit) اقدام به برگزاری نمایشگاه دایمی از طرح‌های کلان این معاونت کرده است.

نمایشگاه ایران ساخت حوزه طرح های کلان توان بخشی امروز با میزبانی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار و مورد بازدید رییس بنیاد شهید قرار گرفت. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha