آغاز ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کنکور ارشد ١۴٠٠ از اول آبان

تهران- ایرنا- پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ از اول آبان ماه سال جاری می‌توانند برای ثبت نام به دانشگاه محل پذیرش خود مراجعه کنند.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ می‌توانند نتایج نهایی آزمون خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور مشاهده کنند.

متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند، توجه داشته باشند که منحصراً می‌توانند در یکی از کدرشته‌محل‌های قبولی ثبت‌نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند؛ در غیر این صورت مطابق ضوابط با آن‌ها رفتار خواهد شد.

پذیرفته شدگان آزمون فوق می‌توانند برای کسب اطلاعات درخصوص تاریخ، نحوه و مدارک لازم برای ثبت نام از تاریخ یکم آبان ماه جاری به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی محل قبولی مراجعه کنند.

پذیرفته شدگان درصورت عدم اعلام برنامه زمانی ثبت‌نام از سوی دانشگاه‌ها و موسسات پذیرفته شدگان از تاریخ چهار و پنج آبان برای ثبت‌نام به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه محل قبولی مراجعه کنند.

همه پذیرفته شدگان باید در زمان تعیین شده در درگاه اطلاع رسانی دانشگاه محل قبولی برای ثبت‌نام اقدام کنند. اقدام نکردن به موقع پذیرفته‌شدگان برای ثبت‌نام، به منزله انصراف از ادامه تحصیل آنان تلقی خواهد شد.

اسامی قبول شدگان نهایی ۱۱ کدرشته امتحانی ذیل و برخی از کدرشته محل‌های مربوط به دانشگاه‌های (دارای شرایط خاص) به طریق مقتضی، با هماهنگی ارگان‌های مربوط متعاقباً استخراج و اعلام خواهد شد.

همچنین متقاضیان کدرشته محل‌های دانشگاه علوم انتظامی امین، با توجه به اعلام نشدن نتیجه مصاحبه کدرشته‌های مربوط از سوی دانشگاه علوم انتظامی امین در هیچ یک از کدرشته محل‌های دانشگاه مذکور اعلام نتیجه در این مرحله صورت نپذیرفته‌ است و اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه مذکور متعاقباً اعلام خواهد شد.

ثبت‌نام منحصراً در تاریخ‌های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل در این اطلاعیه صورت می‌پذیرد.

براساس این گزارش، در هر مرحله از ثبت‌نام یا هنگام تحصیل، چنانچه مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان و اطلاعات غلطی ارائه کرده است و واجد شرایط نیست، قبولی وی باطل و مطابق مقررات از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

نظر به اینکه در دستورالعمل ثبت‌نامی ارسالی به تمامی دانشگاه‌ها و موسسات پذیرنده دانشجو در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ ابلاغ شده است از پذیرفته شدگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ارسالی از طرف متقاضیان به این سازمان باشد)، صرفا ثبت‌نام موقت و مشروط به عمل آید. از این رو ضرورت دارد این دسته از پذیرفته‌شدگان به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه و مدارک لازم مندرج در این اطلاعیه را به آنجا ارائه کنند تا ثبت‌نام موقت از آنان به عمل آمده و بررسی لازم در مدارک و مستندات ارائه شده صورت گیرد.

متقاضیانی که دارای مغایرت معدل باشند باید وضعیت نهایی خود را تا پایان آذر ماه از دانشگاه محل قبولی پیگیری و از مراجعه یا پیگیری از این سازمان جداً خودداری کنند. متقاضیان درصورت لزوم چنانچه در این رابطه سوالی دارند می‌توانند با روش‌هایی که در انتهای اطلاعیه سازمان سنجش اعلام شده با این سازمان مکاتبه کنند.

پذیرفته شدگانی که پذیرش کدرشته محل قبولی آن‌ها برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ باشد ضرورت دارد حداکثر تا تاریخ ۳۰ آبان نسبت به اخذ مدرک کارشناسی خود اقدام کنند. ضمنا آن دسته از پذیرفته شدگانی که پذیرش کدرشته محل قبولی آن‌ها برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ (بهمن ماه) باشد می‌توانند مدرک کارشناسی خود را حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ارائه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha