شناسنامه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ منتشر شد

تهران - ایرنا - شناسنامه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و آموزش کشورمنتشر شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، در این شناسنامه آزمون ظرفیت پذیرش در تمامی دوره های مورد پذیرش بدون در نظر گرفتن ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی: ۱۳۷۰۱۸ نفر اعلام شده است.

آمار ثبت‌نام‌کنندگان ‌برای‌ آزمون‌ کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ نسبت ‌به‌آمار داوطلبان‌آزمون ‌سال ۱۳۹۹، تعداد  ۱۰ هزار و ۹۵۷ نفر کمتر است.

تعداد کل رشته‌های امتحانی، ۱۳۱ کد رشته امتحانی بود و آزمون طی سه نیم روز از چهارشنبه ششم تا روز جمعه هشتم  مرداد در ۳۶۷ حوزه امتحانی اصلی و ۱۴۱۸ حوزه فرعی در ۱۷۹ شهرستان مختلف کشور برگزار شد.

استخراج و اعلام فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ در روز سه شنبه ۲۷ مهرماه ۱۴۰۰ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

کارنامه نتایج نهایی آزمون حاوی رتبه متقاضی و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته های انتخابی و در سهمیه مربوطه، در روز  سه شنبه چهارم آبان روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.  

براساس اعلام سازان سنجش، به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواست ها، متقاضیان درصورت داشتن هرگونه سوال و یا اعتراض به مندرجات کارنامه نتایج نهایی می توانند حداکثر تا تاریخ 11 آبان به سامانه پاسخگویی اینترنتی مندرج در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور  به نشانی https://request.sanjesh.org  مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند.

 پس از انتشار کارنامه نتایج نهایی آزمون، داوطلبانی که در انتخاب رشته های خود  مدعی اشتباه  بوده و متقاضی معرفی به اولویت انتخابی بعدی که در آن نمره دارند، لازم است اطلاعیه اشتباه در انتخاب رشته منتشر شده در  امروزدرگاه سازمان سنجش را مطالعه کرده و درخواست های خود را منحصراً از طریق آدرس سایت سازمان سنجش  و حداکثر تا تاریخ 11 آبان ۱۴۰۰ به سازمان ارسال کنند،  نتیجه بررسی تا تاریخ ۳۰ آبان بصورت پیامک به متقاضیان ارسال می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha