شبکه اجتماعی همیاران سایبری راه‌اندازی می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس پلیس فتا ناجا اعلام کرد: راه‌اندازی شبکه اجتماعی همیاران سایبری برای تعامل بیشتر در فضای مجازی با همیاران سایبری در دستور پلیس قرار گرفته و به زودی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس فتا، سردار وحید مجید با اشاره به برگزاری نخستین رزمایش سراسری همیاران سایبری پلیس فتا که در هفته ناجا برگزار شد، افزود: هدف از برگزاری این همایش همکاری همیاران سایبری و آحاد جامعه در ارتقاء فرهنگ سایبری و پیشگیری اجتماعی از جرایم سایبری بوده است.

وی ادامه داد: این رزمایش در محورهای تولید محتواهای آموزشی سایبری در قالب متن، داده نما، پوستر، فیلم، انتشار محتوا پیشگیرانه در فضای مجازی، تهیه و تدوین مقالات علمی، تولید نرم افزارهای سایبری و برگزاری کارگاه های سواد فضای مجازی توسط همیاران سایبری در سراسر کشور با راهبری پلیس فتا به صورت متمرکز و مدیریت پلیس فتا استان ها صورت پذیرفت.

رئیس پلیس فتا ناجا اظهار داشت: از ویژگی های مهم این رزمایش انجام صد در صدی رزمایش توسط همیاران سایبری بوده که آموزش های لازم را در پلیس فتا کسب کرده بودند.

وی افزود: استفاده از ظرفیت همیاران سایبری برای ارتقاء امنیت در فضای مجازی و مشارکت افراد متخصص و فنی، اصحاب رسانه، دانش آموزان و عامه مردم در راستای ایجاد فرهنگ خود حفاظتی عمومی در برابر تهدیدات فضای مجازی و ارتقای فرهنگ سایبری جامعه یکی از اولویت های پلیس فتا است.

رئیس پلیس فتا ناجا گفت: علاقه‌مندان فعالیت در فضای سایبر می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا یا پلیس فتای محل زندگی خود پس از ثبت نام و عضویت در زمینه‌های برگزاری کارگاه‌های آموزشی، طراحی و تولید تیزر و انیمیشن، انتشار محتوای پیشگیرانه سایبری، ارسال مقالات و آخرین یافته های علمی، برگزاری همایش‌ها و سمینارهای علمی در راستای تحقق امنیت پایدار فضای مجازی یاور پلیس فتا باشند.

هفته نیروی انتظامی از ۱۷ مهر ماه آغاز و تا ۲۳ مهرماه ادامه داشت و ۱۷ مهرماه با شعار پلیس مقتدر، قانونمدار و امین مردم آغاز و ۲۳ مهر ماه با شعار پلیس، ولایتمداری، حفظ ارزش‌ها و جامعه ایمانی به پایان رسید.

۱۸ مهر ماه با عنوان پلیس هوشمند، مشارکت عمومی، انضباط اجتماعی،  ۱۹ مهر ماه با عنوان پلیس خدمتگذار، سرباز فداکار و امنیت پایدار،  ۲۰ مهر ماه نیز با عنوان پلیس، امنیت اقتصادی، پشتیبانی تولید و مانع زدایی،  ۲۱ مهر ماه با عنوان پلیس، پیشگیری اجتماعی، آموزش همگانی و امنیت اجتماعی و ۲۲ و ۲۳ مهرماه نیز به ترتیب با عنوان پلیس، تلاش جهادی، ایثار و شهادت و پلیس، ولایت مداری، حفظ ارزش ها و جامعه ایمانی نامگذاری شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha