دین اسلام بشریت را از دین رحمت، شفقت، صلح و عدالت بهره مند ساخت

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار سرپل ذهاب گفت: دین اسلام، بشریت را از دین رحمت و شفقت، صلح و عدالت و الهام دهنده و روشنایی بخش، بهره مند ساخت.

نورالدین فرزادی پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت هفته وحدت و تبریک میلاد با سعادت رسول اکرم (ص) افزود: حضرت محمد مصطفی (ص) با حضور پر برکت خود جهان هستی را معنایی دیگر بخشید و مردم مظلوم و آزاده سراسر گیتی را از انوار ملکوتی اسلام برخوردار کرد.

وی اظهار داشت: امروز امتی بزرگ با پیروی از پیامبر خاتم حضرت محمد (ص) و الهام از کتاب آسمانی قرآن کریم دنیا و آخرت خود را می سازند.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: امید است توفیق آن را داشته باشیم از الطاف بیکران این ایام مبارک که سراسر شادی، سرور، امید و ایمان است به نحو شایسته ای بهره مند شده و بتوانیم در امر خطیر تقویت وحدت دینی و مذهبی و انس و الفت و عطوفت زندگی مملو از مهر و دوستی همراه با معنویت را ترویج و در جامعه اشاعه دهیم.

فرزادی پور اضافه کرد: اینک در میلاد رسول مکرم اسلام (ص) و هفته وحدت  قرار داریم و با تبریک به همه مسلمانان جهان به خصوص مردم خوب و نجیب سرپل ذهاب امیدوارم با توکل به خدای متعال و تاسی از وجود پیامبر عظیم الشان همواره وحدت و همدلی خود را در مقابل منادیان تفرقه گسترش داده و با انسجام ملی حول محور رهبری معظم انقلاب الگویی شایسته از یکپارچگی ومودت را به منصه ظهور برسانیم.

به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی از ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

به روایت اهل سنت ۱۲ ربیع الاول سالروز ولادت حضرت محمد (ص) است و اهل تشیع معتقدند که آن حضرت در ۱۷ ربیع الاول متولد شده است.

در استان کرمانشاه که بیش از ۲۴ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد؛ حدود ۲ میلیون نفر جمعیت در ۱۴ شهرستان و بیش از ۲ هزار و ۵۹۵ روستا سکونت دارند که از این تعداد نیمی از جمعیت در مرکز استان زندگی می کنند.

این استان بافتی قومی و مذهبی دارد و اقوام کُرد، لک، جاف و ترک و همچنین مذاهب و فرق اهل تسنن، تشیع و اهل حق در آن سکونت دارند.

به دلیل تنوع قومی و مذهبی و وجود خُرده فرهنگ های فراوان از استان کرمانشاه به عنوان هندوستان ایران نام می برند، کرمانشاه از پیشینه تاریخی نیز برخوردار است و سنگ نوشته ها و بناهای تاریخی دوران قبل از اسلام و دیگر دوره های تاریخی نشان از وجود فرهنگ و تمدن در این دیار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha