سفری ۱۵ ساعته و دنیایی امید بین نیازمندان ایلام

ایلام - ایرنا - دومین روز پاییز بود که استان ایلام برای نخستین بار میزبان رییس دولت سیزدهم شد، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در روزهای نخست روی کار آمدن، سفرش را از استان‌های محروم آغاز کرد و ایلام نیز مقصد چهارمین سفر وی بود.

به گزارش ایرنا، اگرچه تاریخ دقیق حضور رییس جمهوری با هدف جلوگیری از تجملات مرسوم سفر اعلام نشده بود ولی زمزمه سفر وی بین مردم پیچیده شده و در این بین نیازمندان بیش از سایر افراد دیگر دلخوش به آمدن وی برای بیان مشکلات و نیازهایشان بودند.

اگرچه به دلیل محدودیت‌های کرونایی، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود به ایلام اعلام کرد که امکان دیدار عمومی با همه مردم فراهم نیست ولی در این سفر گام‌های مهمی برای رفع محرومیت این استان را خواهد برداشت.

ظهر جمعه بود که رییس جمهری در محل استانداری ایلام مستقر و برنامه ملاقات مردمی را برقرار کرد و در فضایی ساده و بدور از تکلف تعدادی از مردم به دیدار رئیسی رفتند و مشکلات و خواسته‌های خود را با وی در میان گذاشتند.

اما توجه به مردم از سوی رییس دولت سیزدهم تنها به این دیدار بسنده نشد و عصر همان روز با وجود فشرده بودن برنامه‌های سفر ولی رییس جمهوری و هیات همراه بصورت سر زده در  منطقه کارخانه نمک از محله‌های محروم و حاشیه شهر ایلام حضور یافت و با مردم گفت و گو کرد.

در این دیدار رییسی پای درد و دل مردم نشست و با جمع‌آوری نامه‌های مردمی به آنها اطمینان داد که تک به تک آنها را بررسی و به آنها پاسخ خواهد داد.

مصداق تاکید و اهتمام جدی رییس دولت سیزدهم در خصوص بررسی مشکلات مردم این استان در روز بعد از سفرش مشخص شد، زمانی که بنا به دستور رییس جمهوری تیمی از نهاد ریاست جمهوری به استان ایلام اعزام و پیگیری لازم برای اجرایی شدن مصوبات انجام گرفت.

با وجود مصوبات مختلفی که برای توسعه این استان در این سفر مورد نظر قرار گرفت اما رییس جمهوری با نگاهی ویژه به نیازمندان این قشر را مد نظر قرار داد و با تصویب خدماتی نظیر تامین جهیزیه، احداث منزل مسکونی، پرداخت کمک موردی و اعطای تسهیلات اشتغال محرومان را دلخوش‌تر به سفرش کرد.

اما  مصوبات تنها روی کاغذ نماند و به دستور رییس جمهوری این مصوبات در کمترین زمان ممکن به دستگاه‌های اجرایی مربوطه برای اجرا ابلاغ شد تا در کمترین زمان ممکن اجرایی شود.

بنا بر اعلام رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام یکی از این مصوبات تامین جهیزیه تمامی نوعروسان مددجوی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی است که با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه باید از محل اعتبارات ابلاغی سال جاری تامین و اقدام لازم انجام گیرد.

با توجه به اینکه شماری از مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی در نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند اجرایی شدن این مصوبه بدون شک نقش مهمی در رفع مشکلات ازدواج مددجویان زیر پوشش خواهد داشت.

قیصوری اجرای گازکشی منازل مددجویان زیر پوشش کمیته امداد به تعداد ۴۵۰ خانوار با اعتبار ۳۰میلیارد ریال از محل اعتبارهای وزارت نفت، تامین مالی اجرای شش هزار طرح اشتغالزایی کوچک در استان با اختصاص سه هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه با اشتغالزایی هفت هزار نفر از منابع کمیته امداد امام خمینی(ره) و پرداخت ۴۵۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه از محل کمک‌های  سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و صندوق کارآفرینی امید به معرفی شدگان از سوی مرکز ارتباط مردمی نهاد ریاست جمهوری را از دیگر مصوبات این سفر برای نیازمندان عنوان کرد.

به گفته وی از دیگر مصوبه‌های سفر رییس جمهوری احداث 2 هزار واحد مسکونی شهری برای مددجویان با تامین اعتبار از سوی کمیته امداد و تامین زمین از سوی وزارت راه و شهرسازی است که بدون شک اجرای این مصوبه نقش مهمی در تامین سرپناه این افراد خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، رییس‌جمهوری صبح روز جمعه دوم مهرماه به همراه جمعی از اعضای هیات دولت در سفری یکروزه وارد استان ایلام شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha