پلیس مازندران از وضعیت آزاد راه تهران - شمال انتقاد کرد

ساری- ایرنا- جانشین فرماندهی انتظامی مازندران وضعیت آزاد راه تهران - شمال را نابسامان توصیف کرد و گفت: نیمه‌تمام بودن این مسیر در حوزه استحفاظی مازندران در منطقه مرزن آباد بلای جان شهروندان و آزار و اذیت پلیس در انضباط بخشی ترافیک شده است.

به گزارش ایرنا ، سرهنگ سید موسی حسینی روز سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه پلیس راه جدید مازندران وضعیت ترافیکی منطقه مرزن آباد در محور کندوان را به لحاظ تصادف ، واژگونی و آتش سوزی های احتمالی بسیار حاد و  خطرناک توصیف کرد و توضیح داد: در بیشتر ساعات روز بویژه در پایان هر هفته با ترافیک سنگین ۱۰ تا ۱۵ ساعته در این منطقه مواجه هستیم.

وی بیان داشت : تبلیغات و اطلاع رسانی تردد کمتر از ۲ ساعت از تهران به شمال بلای جان شهروندان ، زحمت پلیس راه و اذیت و آزار مردم بومی استان شده است و در شهرهای مرزن آباد، چالوس ، نور و  محمود آباد ترافیک سنگین سه تا پنج ساعته ایجاد می شود که برای مردم محلی فاجعه است.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی مازندران با هشدار این نکته که وضعیت نابسامان آزاد راه تهران - شمال ، منطقه مرزن آباد را به وضعیت بحران رسانده است، گفت : وقتی حجم ترافیک به حدی برسد که به طول پنج کلیومتر تردد به تمام معنا  قفل شود ، تبعاتش این است که در صورت آتش سوزی خودرویی و یا بیمار شدن فردی ، به هیچ وجه امکان امداد و نجات وجود ندارد و همه باید شاهد حوادث تلخ باشیم.

سرهنگ حسینی در عین حال وضعیت توسعه ای و پیشرفت ایمنی در محورهای هراز و سوادکوه را نسبتا مطلوب ارزیابی کرد و افزود : از آن جایی که در سه محور ورودی به مازندران کوهستانی است، تصادفات و کشته شدن جمعی ناشی از واژگونی و سقوط به دره از مهم ترین دغدغه پلیس در استان مازندران است.

وی با ظهار این که امنیت یک مقوله جمعی است تا به پایداری برسد ، بر لزوم همکاری همه دستگاه های مرتبط با پلیس راه و راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و ادامه داد : در یک دهه اخیر پلیس با جدیت همه مشکلات و نابسامانی های منجر به تصادفات جاده ای استان را مورد مطالعه و بررسی قرار داده است و تا کنون در رفع نواقص و ایجاد ایمنی محورهای مواصلاتی استان طرح های زیادی عملیاتی شد و نتیجه آن کاهش تصادفات منجر به فوت بوده است.

جانشین فرماندهی انتظامی مازندران در این نشست با معرفی سرهنگ « یدالله جهان تاب » به عنوان فرمانده جدید پلیس راه استان ، گفت: ماموریت پلیس راه و راهنمایی و رانندگی در این خطه شمال حتی از ماموریت های ناجا در مناطق مرزی حساس تر ، مهمتر و خستگی بیش از حد دارد ، به همین دلیل فرماندهی پلیس راه استان باید شبانه روز پای کار باشد.

حسینی با توضیح این نکته که در همین دو هفته اخیر که وضعیت شیوع کرونا تا حدودی تثیبت شده ، در بازه زمانی آخر هر دو هفته به رغم سرد و بارانی شدن هوا ،ترافیک ۱۰ تا ۱۵ ساعته را شاهد بودیم ، بیان داشت: به همین دلیل فرماندهی انتظامی استان همواره دغدغه حمایت بیشتر  از افسران و کادر پلیس راه و ر اهنمایی رانندگی استان را دارد و برای اجرایی شدن این حمایت ها در سطح فرماندهی ناجا نیز پیگیری می شود.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه محور چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند.

به گزارش ایرنا ، در این مراسم ضمن قدردانی از عبادی که به مدت حدود ۶ ماه سرپرستی پلیس راه استان مازندران را عهده دار بوده است ، سرهنگ جهان تاب به عنوان فرمانده جدید پلیس راه استان معرفی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha