امام جمعه کیش : بازار مشترک کشورهای اسلامی تاسیس شود

کیش - ایرنا - امام جمعه کیش گفت: تاسیس بازار مشترک کشورهای اسلامی، مرکز توسعه فناوری و تقویت صنعت گردشگری با هدف تحکیم وحدت مسلمانان ضروری است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام احمد حسن‌زاده روز سه شنبه در مراسم عطر افشانی قبور مطهر شهدای گمنام به مناسبت هفته وحدت با اشاره به اینکه نامگذاری هفته وحدت ابتکار ارزشمند نظام اسلامی برای تقویت انسجام بین مسلمانان بود که پس از گذشت بیش از 40 سال زمینه ساز تحکیم وحدت در جهان اسلام شده است اظهار داشت: امروزه جهان اسلام برای تقویت وحدت و یکپارچگی همزمان نیازمند راهکارهای مذهبی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است.

وی ایجاد بازار مشترک اسلامی را یکی از مهم ترین راهکارهای اقتصادی اعلام کرد و گفت : تاسیس این بازار در شرایط فعلی جهان اسلام ضرورت دارد و می تواند علاوه بر اینکه کشورهای اسلامی را از سایر جهان بی نیاز و تحریم های ظالمانه را بی اثر کرده و موجب همگرایی کشورهای مسلمان شود.

امام جمعه کیش با بیان اینکه جهان اسلام از دانشمندان و نخبگان با کفایتی برخوردار است و در زمینه علم و فناوری بر بسیاری کشورهای دنیا برتری دارد اظهار داشت : باید برای ایجاد مرکز توسعه فناوری مشترک بین کشورهای مسلمان اقدام کرد تا نخبگان جهان اسلام این مرکز را اداره کرده و خدمات ارزشمندی را به صورت رایگان ویا با هزینه اندک در اختیار مسلمانان قرار دهند.

حجت الاسلام حسن‌زاده بر ضرورت تقویت صنعت گردشگری در بین کشورهای مسلمان تاکید کرد و گفت : با توجه به جمعیت کشورهای مسلمان و ظرفیت های ارزشمند گردشگری در کشورهای اسلامی ، تقویت زیر ساخت های صنعت گردشگری رشد اقتصادی کشورهای اسلامی را تضمین کرده و زمینه ساز تحکیم وحدت بین مسلمانان خواهد شد.

امام جمعه اهل تسنن جزیره کیش نیز با تبریک ولادت پیامبر گرامی اسلام و هفته وحدت ، رمز پیروزی هر ملتی را همدلی و انسجام آنان دانست و گفت: پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و دفاع مقدس مرهون وحدت و همدلی ایرانیان است و ما با شهدا عهد می بندیم که برای حفظ این وحدت و آرمانهای شهیدان همدا و همراه خواهیم بود.

شیخ یعقوب شمس سرافرازی و اقتدار ایران اسلامی را مرهون خون شهیدان اعلام کرد و اظهار داشت : شهیدان بلند مرتبه برای حفظ وحدت و یکپارچگی کشور جان خود را فدا کردند و اقوام مختلف ایران نیز با احترام به خون شهیدان حافظ این اتحاد و همدلی خواهند بود.

در این مراسم مسوولان سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت های تابعه، مسوولان نظامی و انتظامی ، فرماندهان بسیج و سپاه نیز حضور داشتند و پس از غبار روبی قبور مظهر شهدای گمنام و شهید مدافع سلامت حجت الاسلام والمسلمین سیدین با قرائت فاتحه و نثار گل با شهیدان تجدید میثاق کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha