ایجاد پرونده الکترونیک سلامت از اولویت‎‌های نیروهای مسلح است

تهران - ایرنا - مدیرعامل‌ سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح گفت: ایجاد پرونده الکترونیک سلامت و هوشمندسازی سیستم خدمت‌رسانی در حوزه دندان‌پزشکی از اولویت‌های سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، دکتر امیر نوروزی روز سه شنبه در مراسم رونمایی از دستاوردهای نوین دندانپزشکی در سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح  با اشاره به محدودیت‌های بودجه درحوزه نظام سلامت، بهره برداری از بستر فضای الکترونیک در ارائه خدمات به جامعه هدف را در کاهش هزینه‌ها موثر دانست.

مدیرعامل‌ سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح ایجاد پرونده الکترونیک سلامت و هوشمندسازی سیستم خدمت‌رسانی در حوزه دندان‌پزشکی را از اولویت‌های سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح دانست و افزود: با تعامل و مشارکت فعالانه‌ای که با بیمارستان‌های تخصصی نیروهای مسلح داشته، توانسته با حذف نسخ کاغذی، سامانه پرونده سلامت الکترونیک را راه‌اندازی و با بهترین کیفیت، خدمات دندانپزشکی را بصورت برخط و با هدف تامین رضایتمندی بیمه شدگان معزز نیروهای مسلح  ارائه دهد.

 وی اهتمام سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در توسعه خدمات برخط (آنلاین) دندان‌پزشکی در مراکز درمانی تحت پوشش و پیش‌بینی بسته‌های بیمه‌ای در حوزه خدمات پیشگیری دندانپزشکی را از دیگر برنامه‌های در دست اقدام این سازمان برای جامعه بیمه‌شدگان برشمرد.

نوروزی تاکید کرد: با اجرایی شدن تشکیل پرونده سلامت الکترونیک دندانپزشکی می‌توان خدمات پیشگیری، ارائه بسته‌های آموزشی بهداشت دهان و دندان، اعمال سیاست‌های تشویقی به منظور ارتقا سلامت دهان و دندان بارویکرد کاهش درصد فرانشیز و هم چنین فراخوان بیمه‌شدگان در فواصل زمانی معین و ارجاع بیماران به بخش‌های تخصصی را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: تعیین شاخص های سلامت دهان، دندان و لثه(DMF) بیمه شدگان و تبیین به موقع نیازهای درمانی جامعه هدف خصوصا کودکان زیر ۱۲ سال از اهداف دیگر اجرای تشکیل پرونده سلامت الکترونیک دندانپزشکی است.

مدیرعامل‌ سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه سامانه تشکیل پرونده سلامت الکترونیک دندان پزشکی و حذف نسخ کاغذی دندانپزشکی بر اساس تعامل و همکاری مطلوب با معاونت سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه و در بیمارستان فوق تخصصی دندانپزشکی شهید شکری به مرحله بهره‌برداری رسیده، از توسعه و تعمیم این نحوه از خدمات‌رسانی در همه مراکز دندان‌پزشکی طرف قرارداد، خبر داد.

 نوروزی درباره چگونگی حذف نسخ گفت: سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح  بعد از ارتباط امن آنلاین و تشکیل نسخ الکترونیک، اقدام به حذف نسخه کاغذی دندانپزشکی در مراکز منتخب بصورت پایلوت کرده و در آینده نزدیک کلیه مراکز دندانپزشکی طرف قرارداد، نیاز به جدا شدن برگه دفترچه درمانی بیمه‌شدگان برای ارائه خدمات دندانپزشکی ندارند و می‌توانند خدمات دندانپزشکی ارائه شده را مستقیما در سامانه نسخ الکترونیک ثبت کنند.

وی اضافه کرد: از مزایای این طرح تسریع فرایند ارائه و نظارت بر خدمات دندانپزشکی، جلوگیری از خطاهای کاربری، صرفه جویی در استفاده از کاغذ، کاهش تقاضای القایی ارائه خدمات دندانپزشکی، کاهش و حذف کسورات مراکز دندانپزشکی و تسریع در رسیدگی به اسناد درمانی است.

مدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در ادامه وسیع‌ترین  وکارآمدترین تعهدات دندان‌پزشکی بین همه بیمه‌های پایه و تجاری را، مختص به سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح دانست و تصریح کرد: بیشترین مراکز دندان‌پزشکی طرف قرارداد را این سازمان دارد و بدون در نظر گرفتن سقف ریالی، هزینه‌های دندانپزشکی بیمه شدگان را می پردازد.

وی اظهار داشت: اگرچه تا اهداف مطلوب فاصله داریم ولی بیمه نامه و تعهداتمان بیشترین رضایت را بین بیمه شدگان و جامعه دندان‌پزشکی از آن خود کرده است.

نوروزی با تاکید بر اینکه خدمات دندان پزشکی، فضای رقابتی خوبی را در بین مراکز درمانی نیروهای مسلح ایجاد کرده است، بیان کرد: خدمات دندان پزشکی جزو خدمات ویژه‌ای است که این سازمان به جامعه هدف خود ارائه می‌کند و مزایا و بسته‌های خدمتی تخصیصی بیمه نیروهای مسلح به خدمات دندان‌پزشکی در مقایسه با خدمات سازمان‌های بزرگ بیمه‌گر تامین اجتماعی و بیمه سلامت جمعیت تحت پوشش دارند، بسیار بیشتر و گسترده‌تر است.

مدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح در ادامه از پیش‌بینی بسته بیمه‌ای در حوزه خدمات پیشگیری دندان‌پزشکی با فرانشیز پلکانی خبر داد و افزود: طرح مطالعاتی این برنامه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در دست انجام است و امیدواریم از سال ۱۴۰۱ این طرح وارد مرحله اجرایی شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha