استاندار: تعیین تکلیف کاروانسرای شاه‌عباسی سمنان در اولویت است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: آزادسازی کامل و تعیین تکلیف کاروانسرای شاه‌عباسی سمنان در بهمن ۹۹ به عنوان مطالبه مردمی و دستور آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس وقت قوه قضاییه و رئیس جمهوری کنونی بود و به همین دلیل اجرای آن در اولویت است.

سید محمدرضا هاشمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: دوره پنجم شورای اسلامی شهر سمنان نیز مصوبه‌ای برای آزادسازی این کاروانسرا داشت که اکنون در کمیته تطبیق فرمانداری سمنان با ایرادات جزئی مواجه شد و اختلاف نظر اندکی نیز بین اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی تربیتی استان با شهردای سمنان وجود دارد که حل آن در اولویت قرار دارد.

به گزارش ایرنا، کاروانسرای شاه‌عباسی واقع در میدان سعدی در مرکز شهر سمنان در گذشته یکی از املاک سازمان زندان‌های کشور بود و به عنوان زندان سمنان استفاده می‌شد؛ آزادسازی آن از مطالبات ویژه مردم سمنان به شمار می رفت. اکنون زندان سمنان به خارج از شهر منتقل شده و در دومین روز از بهمن ۹۹، آیت الله رئیسی، رئیس وقت قوه قضاییه در سفر به استان سمنان حکم آزادی این کاروانسرا و واگذاری بهره‌برداری آن به شهرداری سمنان را صادر کرد.

۲ روز پس از این سفر، شهرداری سمنان با همفکری کارشناسان میراث فرهنگی اقدامات اولیه تخریب الحاقات و نمایان کردن کاروانسرا از بیرونِ دیوارهای بلند زندان را آغاز کرد و فراهم شدن امکان بازدید مردم از این بنا در عید نوروز وعده داده شد؛ اما به دلیل حاصل نشدن توافق بر سر تخلیه شدن کامل این کاروانسرا توسط اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامین و تربیتی و دادگاه انقلاب مرکز استان، این کاروانسرا همچنان در بند است.

استاندار: تعیین تکلیف کاروانسرای شاه‌عباسی سمنان در اولویت است

دستور آیت الله رئیسی درباره این بنای تاریخی را که به عنوان یکی از محورهای گذر فرهنگی در مرکز شهر سمنان تعریف شده است اینجا و گزارش ایرنا استان سمنان درباره روند آزادسازی و مشکلات آن را اینجا بخوانید و گزارش تصویری این رسانه از کاروانسرای تاریخی شهر را اینجا ببینید.

استاندار سمنان در ادامه این گفت و گو با تاکید بر حمایت همه جانبه از واحدهای صنعتی این استان گفت: در حمایت از واحدهای صنعتی، اولویت در ابتدا با حفظ وضعیت کنونی و سپس ارتقای ظرفیت تولید، برگرداندن واحدهای راکد به تولید و جذب سرمایه‌گذار است.

هاشمی در خصوص تشویق واحدهای صنعتی به حمایت مالی از فعالیت‌های ورزشی و هنری استان سمنان گفت: واحدهای صنعتی قطعا خودشان در حد توان از این فعالیت‌ها حمایت می‌کنند و تلاش ما نیز بر حمایت از این فعالیت‌ها است.

استاندار سمنان با تاکید بر بازدید از همه طرح‌های این استان از جمله محورهایی مانند جاده نظامی سمنان بیان کرد: به دلیل اینکه در حال حاضر اولویت دولت بهبود وضعیت اقتصاد و معیشت مردم است، بازدید از واحدهای صنعتی در راس برنامه‌ریزی‌ها قرار گرفت، اما به زودی تمامی حوزه‌ها مورد بازدید و بررسی قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha