اصناف بروجرد نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کنند

بروحرد - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: اصناف و تمام افراد شاغل در واحدهای صنفی موظف هستند، تا پایان مهرماه نسبت به دریافت واکسن کرونا اقدام کنند.

"حمید آزادبخت" روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس مصوبه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا کلیه صنوف و تمامی افراد شاغل در اصناف موظف هستند تا پایان مهر ماه حداقل یک دُز واکسن کرونا و در زمان مقرر نیز دُز دوم را دریافت کنند.

وی اظهار داشت: تزریق واکسن کرونا برای کسبه و بازاریان شهرستان با همکاری جمعیت هلال احمر، شبکه بهداشت و درمان بروجرد به صورت سیار در حال اجرا است.

آزادبخت با اشاره به فعالیت ۱۸ هزار واحد صنفی در شهرستان بیان کرد: واکسیناسیون شاغلان صنوف مختلف در این شهرستان با هدف ایمن سازی آنان در برابر ویروس کرونا آغاز شده است.

وی اضافه کرد: حدود ۲۰ هزار نفر در واحدهای صنفی مشغول فعالیت هستند که طبق اعلام گروه‌های سنی حدود ۸۰ درصد این جمعیت تاکنون واکسن زده‌اند و اکنون ۲۰ درصد باقی مانده می‌توانند برای دریافت واکسن اقدام کنند.

رییس اداره صمت بروجرد ادامه داد: کسبه برای تزریق واکسن کرونا باید مدرکی شامل کارت الکترونیکی صنفی، پروانه کسب، کارت مباشرت راه همراه داشته و کارگران فعال در واحدهای صنفی نیز با ارایه مستندات فهرست بیمه می‌توانند دریافت کننده واکسن کووید ۱۹ باشند.

وی تاکید کرد: واحدهای صنفی بروجرد از زمان شیوع کرونا تاکنون در اعمال محدودیت‌ها و رعایت پروتکل‌ها بهداشتی همکاری خوبی داشته اند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: صدور و تمدید پروانه کسب، کارت مباشر و همچنین کارت بهداشت برای تمامی شاغلان در واحدهای صنفی، منوط به انجام واکسیناسیون است.

آزادبخت افزود: فعالیت کلیه مشاغل وبه ویژه اصنافی که مشمول گروه‌های فعالیت ماده (١٣) قانون آشامیدنی و خوراکی می‌گردند، از ابتدای آبان‌ماه سال‌جاری، مشروط به دریافت حداقل یک دُز واکسن به شاغلان در این صنوف و کسب وکارها خواهد بود.

به گزارش ایرنا، طبق اطلاعیه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از اول آبان ماه سالجاری؛ صدور و تمدید تمامی مجوزهای مربوط به فعالیت کسب وکارها، اعم ازکسب وکارهای خصوصی و عمومی و خدمات دهندگان، نظیر رانندگان ناوگان حمل ونقل بار و مسافر (اعم از درون شهری وبرون شهری)، منوط به واکسیناسیون حداقل دُز اول و ادامه فعالیت ایشان مشروط به واکسیناسیون دُز دوم جامعه هدف مورد نظر حداکثر تا پایان بهمن ماه ١۴٠٠ است.

شهرستان بروجرد دارای ۱۸هزار واحد صنفی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha