نجات جان ۸۲ نفر در ماموریت‌های ساحلی هلال‌احمر

تهران - ایرنا - دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از نجات جان ۸۲ نفر از شهروندان در ماموریت‌های ساحلی نیروهای این جمعیت در ۶ ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، محمدحسن قوسیان مقدم درمورد حوادث نیمه نخست سال جاری و امدادرسانی جمعیت هلال احمر به شهروندان حادثه دیده گفت: در ماه نخست سال جاری مجموعا جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، ۱۵ هزار و ۵۳۶ ماموریت انجام داد که ۲.۶ درصد در حوزه حوادث ساحلی و دریایی و ۲.۸ درصد مربوط به امدادرسانی در حوزه حوادث جوی بوده است.

وی افزود: در همین راستا به ۲۱ هزار و ۸۵۰ نفر از شهروندان آسیب دیده از سوانح جوی امدادرسانی شد که در قالب ۳۷۴ ماموریت امداد و نجات صورت گرفت. در این ماموریت ها به ۲ هزار و ۲۳۴ نفر نیز اسکان اضطراری داده شد. عملیات های حوزه سوانح جوی نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۴۳.۶ درصدی همراه شده است.

قوسیان مقدم تصریح کرد: در ۶ ماه نخست امسال، بیشترین ماموریت های امدادی در حوزه حوادث جوی در استان هرمزگان انجام شد که منجر به امدادرسانی به ۵ هزار و ۱۸۷ نفر شد. پس از هرمزگان، بیشترین ماموریت ها در کهگیلویه و بویراحمد، مازندران و کرمان انجام شد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به خدمات رسانی جمعیت هلال احمر به حوادث ساحلی و دریایی گفت: ۳۴۵ ماموریت در ۶ ماه نخست امسال در سواحل و رودخانه های کشور انجام شد که نسبت به مدت مشابه با کاهش سه درصدی همراه شده است. در این ماموریت ها جان ۸۲ نفر نجات داده شد و ۳۸ مصدوم نیز به مراکز درمانی منتقل شدند. 

وی توضیح داد: استان مازندران ۱۸.۲ درصد از کل ماموریت های ساحلی را به خود اختصاص داد و در رتبه نخست کشور قرار گرفت. پس از استان مازندران، استان های گیلان و خوزستان قرار دارند که به ترتیب ۱۳.۳ و ۷.۲ درصد از کل ماموریت های ساحلی کشور را به خود اختصاص داده اند.

قوسیان مقدم با اشاره به این که در آستانه آغاز فصل سرما در کشور قرار گرفته ایم، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر همچون سنوات گذشته در آمادگی کامل به سر می برد تا در سوانح جوی احتمالی با تمام توان به مردم خدمت رسانی کند و در این عرصه از تمامی نیروهای امدادی استفاده خواهد شد تا فصل سرما بدون تبعات پشت سر گذاشته شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha