۳۶ درصد افراد بالای ۱۲ سال خوزستانی واکسن دریافت نکرده اند

اهواز - ایرنا - رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به پوشش ۶۴ درصدی واکسیناسیون کرونا در افراد بالای ۱۲ سال استان گفت: هنوز ۳۶ درصد این جمعیت واکسن دریافت نکرده‌اند.

به گزارش ایرنا دکتر سیدمحمد علوی دوشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک که به ۴۵ درصد کاهش یافته است ، احتمال وقوع پیک بعدی بیماری در آبان ماه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه وضعیت پوشش واکسیناسیون در خوزستان نسبت به متوسط کشوری عقب تر است افزود: متاسفانه هنوز تعداد زیادی از مردم استان خوزستان نسبت به واکسیناسیون خود و فرزندانشان بی توجه هستند که این موضوع نگران کننده است.

رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به میزان ۵۰ درصدی واکسیناسیون در روستاهای این استان گفت: هنوز نیمی از اهالی روستاها واکسن دریافت نکرده‌اند که لازم است بخشداران و دهیاران در این زمینه بیشتر تلاش کنند.

وی با بیان اینکه واکسن می‌تواند ایمنی و سلامتی کودکان را تضمین کند افزود: تاکنون حدود ۵۰ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال خوزستان هنوز واکسن نزدند و از آنجا که تا زمان بازگشایی مدارس فرصتی باقی نمانده از خانواده ها انتظار داریم هر چه سریعتر نسبت به واکسیناسیون فرزندانشان اقدام کنند.

در حال حاضر حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار دُز واکسن در خوزستان تزریق شده که از این تعداد ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر حداقل یک دُز را دریافت کرده اند.

اکنون ۱۲ شهرستان خوزستان در وضعیت زرد و ۱۵ شهرستان آبی کرونایی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha