امام جمعه کیش: رسول خدا(ص) نگاه انسان ها به یکدیگر را تغییر داد

کیش - ایرنا - امام جمعه کیش گفت: رسول خدا حضرت محمد (ص) با پیام آوری خود توانست در راستای ارتقای جایگاه والای بشریت نگاه انسان ها به یکدیگر را تغییر دهد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام احمد حسن‌زاده دوشنبه شب در همایش وحدت شیعه و اهل سنت و اظهار داشت: نبی مکرم اسلام رحمتی برای تمام بشریت بوده و اگر بتوانیم سبک زندگی ترسیم شده از سوی ایشان را به درستی در زندگی جاری و ساری کنیم به سعادت دنیا و آخرت می رسیم.

وی اضافه کرد: بنابراین سعادت بشر در گروه دینی بوده که رسول گرامی از سوی خدا آورده است و با تامل بر جاهلیت و تاریخ قبل و بعد از اسلام ایشان توانست با سبک زندگی که ایجاد کرد نگاه بشریت به همدیگر را تغییر دهد.

حجت الاسلام حسن‌زاده یادآور شد: یکی از ابتکارات نظام اسلامی و امام راحل قرار دادن یک هفته به عنوان هفته وحدت است و مسلمانان باید بدانند برگ برنده آنان اتحاد آنها است.

امام جمعه اهل سنت کیش نیز گفت: کشوری که رهبری دلسوز و بزرگ داشته باشد بدون شک کشور موفقی خواهد و این صمیمیت که بین مذاهب در ایران مرهون خدمات این بزرگوار است.

شیخ مستطاب یعقوب شمس اضافه کرد: جزیره کیش با وجود قومیت ها و فرهنگ های متفاوتی که دارد از وحدت و همدلی مثال زدنی برخوردار است که انتقال این فرهنگ و مذهب غنی به دیگر نقاط کشور کار متولیان فرهنگی  است.

نکوداشت شیخ شمس در کیش برگزار می شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش هم در این آیین گفت: شیخ مستطاب یعقوب شمس امام جمعه اهل سنت کیش که سه دهه از عمر خود را در راستای تقویت وحدت در جزیره کیش سپری کرده و این سازمان در نظر دارد آیین نکوداشت ایشان را برگزار کند.

جعفر آهنگران افزود: این نکوداشت از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان پس از فراهم شدن مقدمات آن برگزار می شود.

وی مهترین رسالت سازمان منطقه آزاد را الگو سازی در تمامی زمینه ها اعلام کرد و افزود: در این راستا الگوسازی در زمینه مسائی فرهنگی و سیاسی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و وحدت بین مذاهب در جزیره کیش همواره یگی از این شاخص ها است.

 همایش وحدت برادران اهل سنت و شیعه به میزبانی ساکنان روستای تاریخی باغو جزیره کیش و به همت بومیان این جزیره برگزار شد.

۱۲ ربیع الاول روایت اهل سنت از ولادت نبی مکرم اسلام تا ۱۷ ربیع الاول روایت اهل تشیع از میلاد رسول گرامی اسلام در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha