نشان فداکاری به شهید خلبان «مسعود انشایی» تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب شورای عالی نشان‌ها در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید خلبان نشان فداکاری به شهید خلبان «مسعود انشایی» تعلق گرفت

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت ساز دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «مسعود انشایی» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید مسعود انشایی در سال ۱۳۴۱ در شهرستان فسا  دیده به جهان گشود. پس از اخذ دیپلم در سال  ۱۳۶۰ به تحصیل در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره)   ارتش در نوشهر مشغول شد و در زمره اولین فارغ‌التحصیلان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) بود.

وی پس از اتمام تحصیل به‌منظور ادامه خدمت به منطقه دوم دریایی (بوشهر) منتقل و در سمت افسر جنگ‌افزار ناو جمهوری اسلامی ایران «جوشن» انجام وظیفه کرد.

سرانجام این شهید والامقام در تاریخ ۲۹ فروردین ماه ۱۳۶۷ در مقابله ناجوانمردانه با ناوهای آمریکایی همگام با کارکنان غیور ناو  «جوشن» با مقاومت جانانه خویش برگ زرین دیگری را بر تاریخ دفاع مقدس و نیروی دریایی افزود و پیکر پاکش در آب‌های نیلگون خلیج‌ همیشه فارس آرام گرفت.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha