امام جمعه اهل سنت قشم: دشمنان از رشد وحدت در جامعه اسلامی واهمه دارند

قشم- ایرنا- امام جمعه اهل سنت قشم گفت: دشمنان اسلام از یکپارچگی رو به رشد امت اسلامی و نیز از اقتدار آنان زیر سایه وحدت شیعه و اهل سنت واهمه دارند.

شیخ عبدالرحیم خطیبی دوشنبه شب در آیین گرامیداشت هفته وحدت قشم افزود: حوادث اخیر افغانستان و به خاک و خون کشیده شدن برادران شیعه در مسجد، توطئه‌ای از سوی دشمنان و با هدف ایجاد تفرقه شکل گرفته است.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز در همین روزها و با هدف تضعیف اسلام، به شخصیت پیامبر اکرم(ص) توهین شد.

امام جمعه اهل سنت قشم، حضرت محمد(ص) را پیامبر رحمت خواند و تصریح کرد: لازم است تا همه مسلمانان با سیره حضرت محمد(ص) تجدید میثاق کنند و از توطئه های دشمنان اسلام علیه آن حضرت پرده بردارند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان قشم نیز در این آیین وجود پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد(ص) را افتخاری بزرگ برای مسلمانان دانست و گفت: مایه تاسف است که مسلمانان با وجود داشتن چنین پیامبری، شاهد جنگ و درگیری در کشورهای اسلامی هستیم.

سرهنگ پاسدار حجت امیری کیا اسلام را خطری بزرگ برای دشمنان دانست و با اشاره به تلاش‌های برخی قدرت‌ها برای جلوگیری از نفوذ اسلام افزود: ما مسلمانان برای رسیدن به آبادانی و سعادت بشر باید با افزایش بصیرت، نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان اسلام را خنثی کنیم.

آیین بزرگداشت هفته وحدت با حضور امامان جمعه شیعه و اهل سنت، مدیرعامل منطقه آزاد، فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسوولان شهرستان قشم، علمای شیعه و اهل سنت و جمع کثیری از مردم جزیره قشم در مسجد جامع اهل سنت این شهر برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha