محدودیت های عرضه، تولید صنعتی آمریکا را کاهش داد

تهران- ایرنا- بر اساس داده های رسمی منتشر شده روز دوشنبه، تولید صنایع ایالات متحده در ماه گذشته در میان محدودیت های عرضه که مانع تولید می شود، به شدت کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، بالا رفتن سریع تقاضا برای کالاها با بازگشایی اقتصاد آمریکا در پی تعطیلی های کرونا، چالش های شدیدی را برای تأمین کنندگانی ایجاد کرده است که برای تهیه مواد و کالاهای اساسی تلاش می کنند.

بر اساس داده های فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا)، کل تولیدات صنعتی در ماه سپتامبر ۱.۳ درصد کاهش یافته است، این کاهش شگفت انگیز در حالی است که اقتصاددانان پیش بینی می کردند افزایش متوسطی داشته باشند.

طبق گزارش بانک مرکزی آمریکا، کاهش تولیدات صنعتی در بخش های مختلف آشکار بود اما در بخش خودرو بسیار شدید بوده است زیرا با کمبود قطعات نیمه رساناها تولید وسایل نقلیه موتوری و قطعات ۷.۲ درصد کاهش یافت.

سایر داده ها نشان می دهد که هزینه مصرف کننده روند صعودی دارد و خرده فروشان در تلاش هستند تا قبل از فصل تعطیلات محصول کافی دریافت کنند.

"روبیلا فاروقی" اقتصاددان در توضیح شرایط اقتصاد کنونی آمریکا گفت: به طور کلی، تقاضا برای کالاها همچنان بالا است اما مسائل و کمبودهای مداوم عرضه همچنان برای این بخش محدودیت ایجاد می کند.

در گزارش بانک مرکزی آمریکا همچنین آمده است که برخی از کاهش ها ناشی از تاثیر طوفان ایدا است که باعث جاری شدن سیل و ویرانی در بخش هایی از لوئیزیانا و شمال شرقی ایالات متحده شد.

طبق این گزارش، اثرات طولانی مدت طوفان ایدا بیش از آن است که تخمین های کنونی در ماه سپتامبر است؛ این طوفان به کاهش ۰.۳ درصدی در کاهش تولید کمک کرده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha