استاندار: استان هرمزگان الگویی در زمینه وحدت اسلامی است

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: این استان الگویی در زمینه وحدت اسلامی با همزیستی مسالمت آمیز اقشار مختلف مردم شیعه و اهل سنت در کنار یکدیگر و برخورداری از علمای آگاه در این زمینه محسوب می‌شود.

مهدی دوستی دوشنبه شب با صدور پیامی ضمن فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت حضرت محمد (ص) و تبریک هفته وحدت افزود: اتحاد امت اسلامی حول محور دین مبین اسلام، ایمان و اعتقاد به خداوند متعال، آموزه‌های نورانی قرآن کریم و حضرت محمد رسول‌الله (ص) همواره از اصول بسیار مهم و مورد تاکید نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان منادی و پرچمدار وحدت امت اسلامی در راستای سربلندی هرچه بیشتر مسلمانان سراسر عالم است.
وی ضمن فرارسیدن ایام خجسته سالروز ولادت با سعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) که به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است را به تمامی مسلمانان به ویژه ملت مسلمان ایران اسلامی و اقشار مختلف مردم استان هرمزگان تبریک گفت و برای همگان در راستای تقویت وحدت امت اسلامی، آرزوی توفیق کرد.

دوازدهم ربیع الاول برابر با ۲۷ مهرماه ، سالروز میلاد پیامبر بزرگوار اسلام به روایت اهل سنت و هفدهم ربیع الاول برابر با دوم آبان ماه سالروز میلاد آن حضرت به روایت شیعیان است و بین این دو تاریخ، هفته وحدت نامگذاری شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha