روشندلان قم از ۳۴ تقاطع مجهز به آلارم هوشمند بهره‌مند می‌شوند

قم - ایرنا - معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: تا پایان سال جاری ۳۴ تقاطع هوشمند با علامت هشدار ویژه نابینایان راه‌اندازی و در اختیار جامعه روشندل استان قرار می‌گیرد.

به گزارش دوشنبه شب روابط عمومی اداره‌کل بهزیستی قم، مسعود طبیبی با تاکید بر اهمیت و توجه به آمد و شد جامعه معلولان و نابینایان در شهر اظهار داشت: یکی از وظایف شهرداری ایجاد عدالت در ارایه خدمات برای شهروندان است.

وی از مناسب‌سازی مسیرهای پرتردد افراد نابینا در شهر خبر داد و افزود: شهرداری قم برنامه‌های ویژه‌ای در این حوزه داشته و مناسب‌سازی پیاده‌روها، ایستگاه‌های اتوبوس و هوشمند سازی تقاطع‌ها بخشی از برنامه بوده است که تا پایان سال شاهد اجرایی شدن آن خواهیم بود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: یکی از برنامه‌های شهرداری نقش بستن علایم حرکتی به‌ صورت خط بریل بر روی نرده‌های ایستگاه‌های اتوبوس بوده تا این افراد بتوانند با کمترین آسیب از این امکان استفاده کنند.

طبیبی از هوشمند سازی ۳۴ تقاطع هوشمند تا پایان سال با آلارم ویژه نابینایان خبر داد و گفت: تقاطع معصومیه به‌عنوان نخستین تقاطع در حال هوشمندسازی است و برای عبور نابینایان آلارم پخش می‌کند تا شروع چراغ سبز و پایان زمان عبور برای این افراد اطلاع‌رسانی شود.

طبیبی با تاکید بر حفظ حقوق این افراد در دریافت خدمات عمومی و حفظ امنیت در تردد تصریح کرد: هدف شهرداری قم ایجاد فضای امن در تردد افراد نابینا در شهر است، تا این افراد بتوانند با دریافت کمترین کمک در شهر به‌ صورت ایمن رفت‌وآمد کنند.

وی در پایان ارایه خدمات ویژه در اتوبوس‌ها را نیز مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: برای افراد نابینا و همراه آن‌ها صندلی ویژه در پشت راننده جانمایی شده، و امیدواریم در کمترین زمان امکان‌های خوبی را نیز به آن‌ها ارایه دهیم.

قم دارای ۲ هزار و ۶۰۰‌ فرد روشندل و نابینا است، که تحت پوشش بهزیستی قرار دارند./

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha