جشن‌های هفته وحدت مسلمانان در آستارا آغاز شد

آستارا - ایرنا - جشن‌های سالروز میلاد حضرت محمد (ص) و هفته وحدت مسلمانان، با مشارکت علما و پیروان تشیع و تسنن و برگزاری مولودی‌خوانی در بندر مرزی آستارا آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا امام جمعه آستارا شامگاه دوشنبه در جشن وحدت اسلامی در مسجد باباحسن منطقه سنی نشین بخش لوندویل این شهرستان گفت: اختلاف نظر و سلیقه از اول اسلام در میان بزرگان و صاحب نظران بوده و اکنون نیز بین عالمان دین، تضارب آرا و تفاوت دیدگاه در برخی مسائل وجود دارد اما همه بر اتحاد بر محور اشتراکات پایبند هستند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا زندگی توام با انس و الفت مردم شیعه و سنی آستارا را الگویی موفق از اتحاد اسلامی مسلمانان توصیف کرد و تقویت و تحکیم وحدت و برادری را از تاثیرات هدایتگری و روشنگری عالمان شیعه و سنی دانست.

حجت الاسلام علیرضا بنی پولاد امام جمعه اهل سنت مسجد باباحسن نیز صلوات بر پیامبر و آل او در تشهد نماز اهل سنت و شیعه را از نمادهای وحدت آفرین معرفی کرد و گفت: در خصوص ضرورت حب اهل بیت (ع) احادیث زیادی نقل شده است.

وی خدا، پیامبر، کتاب و شهادتین را از اشتراکات محکم و مسلم مسلمانان معرفی کرد و احترام به فرق اسلامی را جزو عقاید و باورهای اهل سنت دانست.

حجت الاسلام حمید مومنی امام جمعه اهل سنت آستارا نیز در این برنامه، حضور مسئولان و جمعی از مسلمانان را گرامی داشت و به مناسبت میلاد پیامبر خدا (ص) به مولودی خوانی پرداخت.

پذیرایی از مهمانان از بخش های دیگر این آئین بود و تا پایان هفته وحدت، جشن های تحکیم برادری شیعه و سنی در مساجد محلات سنی نشین و شیعه نشین آستارا ادامه خواهد داشت.

دوازدهم ربیع الاول، سالروز میلاد پیامبر بزرگوار اسلام به روایت اهل سنت و هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد آن حضرت به روایت شیعیان است و بین این دو تاریخ، هفته وحدت نامگذاری شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۷ درصد جمعیت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشکیل داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha